ESRA CEYHAN'A ÇOK AĞIR SUÇLAMA...

'Kızlar sakın sigortasız çalışmayın. Sizi sigorta yapmadan çalıştıran işverenleri bana şikayet edin' diye bağırıyordu.

Magazin

ESRA CEYHAN'A ÇOK AĞIR SUÇLAMA... Esra Ceyhan kardeşi Necati ile birlikte çok ciddi bir suçlama ile karşı karşıya... Daha önce bu iddiaların son dakikalarda hakim karşısına gelmesini önlemiş ama bu kez iş çok ciddi...

Kanal D'den beri yanında çalışan ekibini sigortasız çalıştırmaktan ve maaşlarını vermemekten ötürü şirketi Cey Yapım suçlanıyor.

Avukat Engin Yeşilyurt, İstanbul Nöbetçi İş Mahkemesi Hakimliği'ne gönderilmek üzere Ankara Nöbetçi İş Mahkemesi Hakimliği'ne dava dilekçelerini verdi.

Mahkemeye verilen dilekçelerde her şey en küçük detayına dek yazılmış. Ne kadar hazin ki, çalışanlar ne zaman mahkemeye başvursalar avukatları davadan kaçmış. Veya vazgeçmiş. Hep birileri araya girmiş. Haklarını arayan çalışanlar bu yüzden çok tedirgin hatta Esra Ceyhan'dan korkuyor. Açıkça itiraf ediyorlar. "Esra Hanım'ın çevresi o kadar geniş ki, hakkımızı ararsak, bir daha hiçbir TV'de iş bulamayız diye korktuk" diyorlar.

Ama biri "Ben tek başına çocuk büyüten bir anneyim. Esra Hanım'a kuruşumu bile bırakmayacağım" diyor. Bir başkası da "Sigortasız çalıştığını mide kanaması geçirip hastaneye kaldırıldığım zaman öğrendim. O zaman mahkemeye vermek için yemin ettim" diyor.

Dava açanların hepsi Esra Ceyhan'ın Kanal D ve TRT'deki programlarında sağ kolu olan TV'ciler... Piyasanın çok iyi tanıdığı gençler. Örneğin Esin Yum ile Gül Taşlı'yı herkes tanır. Yapım asistanı, haber müdürü, konuk koordinatörü gibi görevleri var. Ekrandaki yıldızların eli, kolu olan kızlar.

Ağustos ayından beri alamadıkları maaşlarını faizleri ile birlikte, tüm sigorta primlerinin de ödenmesini istiyorlar.

Aykut Işıklar
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: