Etin Ustası Filizler Köftecisi’nden Kurban Bayramı Özel Tüyoları..

Kurban eti pişirmek kolay gibi görünür. Etin misafirlere ve aile fertlerinin damak zevkine uygun ve lezzetli olması için takip edilmesi gereken, olmazsa olmaz kurallar vardır. Filizler KÖFTECİSİ özellikle et ve köfte konusunda 20 yılı aşkın tecrübesiyle Tuzla ve Üsküdar’daki şubelerinde et severlerin damak zevkine hitap ediyor. Filizler KÖFTECİSİ kurban eti pişirme konusunda kabul görmüş önerileri paylaşırken, bayramda ağız tadıyla et yemek isteyenleri de restoranlarına bekliyor.

Diğer Haberler

Etin Ustası Filizler Köftecisi’nden Kurban Bayramı Özel Tüyoları.. Kurban etinin, servise sunulmadan önce bir dizi aşamadan geçirilmesini öneren FİLİZLER KÖFTECİSİ , kurban kesecek olanlara pişirme adımına geçmeden önce saklama konusunun önemli olduğu hatırlatıyor. Kurban etini saklarken, etlerin küçük parçalara ayrılarak, pişmiş etle çiğ etin birbirine değmeden saklama yapılmasını öneren usta lezzet markası, saklamanın önemli olduğunu hatırlatıyor. Eğer et suyu şeklinde saklama yapılacaksa et suyu birkaç defa pişirilmeden ve günlük tüketim yapılması gerektiğini de belirtiyor.

Yumuşacık ve lezzetli bir kurban eti için mutfak sırlarını paylaşan FİLİZLER KÖFTECİSİ, kurban etinin pişirilmeden önce yarım saat soğuk suda bekletilmesi gerektiğini belirtiyor. Küçük parçalara bölünmüş etlerin pişirilmesi daha kolay olurken, eti terbiyelemek de en önemli hususlar arasında yer alıyor. Eti terbiyelemek için, zeytinyağı ve yoğurdu öneren FİLİZLER KÖFTECİSİ, haşlama yapılacak olan suya bir miktar sirke katıldıgında etlerin daha yumuşak ve lezzetli olacağının bilgisini de paylaşıyor.

Eti pişireceğiniz kabın önceden ısıtılmış olması altın kurallardan bir diğeri. Kısık ateşte uzun süre yavaş yavaş pişen kurban etinin daha yumuşak ve eklenen baharatlarla çok daha iyi harmanlanacağını belirten FİLİZLER KÖFTECİSİ , baharatları yemeğin çeşidine göre farklı miktarlarda ve farklı zamanlarda ilave etmek gerektiğini vurguluyor.

Kurban Bayramı’nda Filizler’de et keyfi….

Bir et severseniz FİLİZLER KÖFTECİSİ’NİN mönüsüne eklediği ‘Steak Pirzola’, ‘Fajita’, Kuzu Steak Köfte ve ‘Special Filizler’ i mutlaka denemelisiniz. Yukarıdaki altın et pişirme kuralları maharetli et ustalarının yetenekleriyle birleşince FİLİZLER KÖFTECİSİ mönüsü adeta iştah kabartıyor. Özel olarak yetiştirilen yerli koyun, dana ve kuzu etinden hazırlanan bu üç sunum, odun kömürü ateşinde ızgara yapılarak servise hazırlanıyor.

Et mönüsü dısında, özellikle diğer bir ustalık alanı olan köftede mönüsüne yeni lezzetler katan FİLİZLER KÖFTECİSİ, bu bayramda tatli ve zeytinyağlı çeşitleriyle de yemek severlerle buluşuyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: