Etkinliklere Gezi iptali

Taksim Gezi Parkı eylemleri nedeniyle aralarında Tiesto konseri, Burn Electronica ve İstancool Festivali'nin de olduğu birçok etkinlik ertelendi.

Kültür-Sanat

Etkinliklere Gezi iptali Günlerdir devam eden ve tüm ülkeyi alarma geçiren Taksim Gezi Parkı protestoları, İstanbul ’da gerçekleşmesi beklenen etkinlikleri de etkiledi. Pozitif Live tarafından Vodafone Istanbul Calling kapsamında 7 Haziran’da Parkorman’da gerçekleşeceği açıklanan elektronik müziğin dev ismi Tiesto konserinin, ülke geneline yayılan isyanlar nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Pozitif, Tiesto’nun merakla beklenen konserinin yanı sıra 6 Haziran Perşembe akşamı Babylon’daki ethno-funk tarzı müzikleriyle bilinen ikili Public Service Broadcasting konserinin de iptal olduğu duyuruldu.

Aynı şekilde, 8 Haziran tarihli Burn Electronica Festival Istanbul’un da iptal edildiği açıklanırken resmi internet sayfasında festivalin ileriki bir tarihte gerçekleşme ihtimalinin kesin olmadığının altı çizildi. Documentarist-İstanbul Belgesel Günleri’nin Akbank Sanat’taki gösterimleri de ileri bir tarihe ertelendi.
6-9 Haziran arası dünyaca ünlü sanatçı ve tasarımcıları İstanbul’da buluşturacak İstancool Festivali de iptal edilen etkinlikler arasında. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Festival, yaşadığımız üzücü ve sıkıntılı günler sebebiyle ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir” denildi. Ertelenen etkinlikler için henüz yeni tarihler duyurulmadı.

Ertelenen/ iptal edilen etkinlikler şunlar:

4 Haziran/ Lütfi Kırdar/ 41. İstanbul Müzik Festivali Açılış Konseri
4 Haziran/ Galerist/ Kendell Geers’in sergi açılışı
5 Haziran/ İstinyepark/ Edson Cordeiro konseri
5 Haziran/ İzmir Arena ve 7 Haziran/ Ankara Kentpark/ Tarkan konserleri
6 Haziran/ Parkorman/ Tiesto & Public Service Broadcasting konserleri
6 Haziran/ Rampa/ Hatice Güleryüz ‘Döngülerde İlerlemek’ sergi açılışı
6-9 Haziran/ İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali-İstancool
8 Haziran/ Parkorman/ Burn Electronica Festival İstanbul
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: