'EUROVİSİON'A KÜRTÇE ŞARKIYLA KATILALIM...'

Milliyet Pazar yazarı Mehmet Tez, Eurovision'a Türkçe-Kürtçe şarkıyla katılmamızı önerdi.

Magazin

'EUROVİSİON'A KÜRTÇE ŞARKIYLA KATILALIM...' "Şu ara sanatçılar arasında popüler olan şey Eurovision'a katılmak. Bir zamanlar burun kıvrılırdı ama şimdi gözde oldu. Para ve şöhret getirdiğini gören ne kadar gözden düşmüş isim varsa son çare bir adet “Eurovision'a beni al, onu alma” haberi çıkartıyor gazetede.

TÜRKÇE - KÜRTÇE DÜET
Benim fikrim ise farklı bu konuda. Kızanlar sövenler olacak, hepsine eyvallah. Ben Türkiye'nin Eurovision'a içinde Kürtçe sözler de olan bir şarkıyla gidebileceğini düşünüyorum. Mesela bir düet.

Bunun bölünmek değil, sağlam durmak anlamına geleceğine inanıyorum. İngilizce-Türkçe oluyorsa Kürtçe-Türkçe şarkı neden olmasın? Sorun şu: Böyle cesur ve komplekssiz bir adım atılabilir mi? Eurovision dediğiniz şey şov neticede. Kaçıncı olduğun teferruat. Maksat hareket olsun, vatandaş eğlensin, yeni sanatçılar çıksın.

AJDA İLE AYNUR YAPABİLİR
Kürtlerin bir Kenan Doğulu'su, Hadise'si var mı? Henüz yok gibi. Tanımıyoruz. Ama Aynur gibi, Rojin gibi isim yapmış sesleri var. Ajda ile Aynur konserde birlikte şarkı söylüyorsa, aynısını Eurovision'da da yapabilirler...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: