EUROVISION'DA KURA ÇEKİMİ YAPILDI!

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bu yıl 57'ncisi düzenlenecek Eurovision şarkı yarışmasının yarı finali için kura çekimi yapıldı.

Magazin

EUROVISION'DA KURA ÇEKİMİ YAPILDI! Bakü Ticaret Merkezi'nde yapılan kura çekimine ikinci grupta katılan Türkiye, kura çekimi sonucu 24 Mayıs'ta yapılacak yarı final müsabakasında 13. sırada yarışacak.

Yarı final kura çekimine, yarışmada mücadele edecek 43 ülkenin temsilcisi katıldı, Türkiye'yi TRT delegasyonunun başkanı İsmail Güngör temsil etti.

Geçen yılın birincisi ve ev sahibi ülke sıfatıyla doğrudan final kura çekimine katılan Azerbaycan 13. sırayı çekti.

Birinci grupta mücadele edecek ülkelerin 22 Mayıs'ta, ikinci grupta mücadele edecek ülkelerin 24 Mayıs'ta sahneye çıkacağı ifade edilirken, 57. Eurovision şarkı yarışmasının finalinin 26 Mayıs'ta yapılacağı belirtildi.

Kura çekiminden sonra açıklamada bulunan Güngör, yarı final kura çekiminde Türkiye'nin 13. sırada yarışacak olmasından çok memnun
olduklarını, Azerbaycan'ın da finalde kendileri gibi 13. sırada yarışacak olmasının bir hikmeti olduğuna inandıklarını ifade ederek, her iki ülkeye de başarılar diledi.

Ermenistan iki hafta önce yarışmaya katılmama kararı almıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: