Eurovision'da Türk rüzgarı esecek!

61. Eurovision Şarkı Yarışması’nda, San Marino'yu temsil edecek olan Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun yarışacağı şarkıyı hazırlayan ekip açıklandı. Kayıtları Brüksel’de yapılan şarkı için önümüzdeki günlerde Paris’te klip çekilecek. Mart ayının başında Paris’te dünya medyasına tanıtımı yapılacak olan şarkının oluşumunda; Türk, Yunan, İtalyan, Fransız ve Belçikalı ünlü müzisyenler bir araya geldi.

Kültür-Sanat

Eurovision'da Türk rüzgarı esecek! Eurovision’da Türk Besteci

Mayıs ayında Stockholm’de gerçekleşecek olan yarışmada Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun şarkısının bestecisi, ülkemizin en önemli müzik adamlarından Olcayto Ahmet Tuğsuz. Daha önce de Serhat’la, Total Disguise, Chocolate Flavour ve Avrupa listelerinde 1 numaraya yükselen Je M’Adore gibi şarkılarla, uluslararası başarılara imza atan Olcayto Ahmet Tuğsuz, bu kez de Serhat’la beraber Eurovision sahnesinde olacak.”Yarışma parçasının seçiminde, uluslararası müzik yolculuğuna birlikte çıktığım Tuğsuz’dan başkasını düşünemezdim” diyerek duygularını ifade eden Serhat, gerek kendisi, gerekse bestecisinin varlığıyla, Eurovision’da Türk adının 2 kere geçmesinden duyduğu gururu ifade ederken, şarkısına son derece güvendiğini de belirtiyor.


Yarışma şarkısının sözleri, Serhat’ın yaratım ekibinin ayrılmaz parçası olan, Yunan söz yazarı Nektarios Tirakis’e ait. İtalyanca adaptasyonu Andrea Bocelli, Mina, Dionne Warwick gibi isimlerle çalışan Mariella Nava, Fransızca adaptasyonu ise Patricia Kaas’la yaptığı çalışmalarla tanınan Stephane La Porte tarafından yapıldı. Şarkının aranjesi ise Fransız Cyril Orcel ve Afrika kökenli Belçikalı Guy Waku’ya ait.

Video yüklenemedi...Bunlarda ilginizi çekebilir: