Evde 10 dakikada kirpiklerinizi uzatabileceğinizi biliyor musunuz?

Evde 10 dakikada uygulayabileceğiniz kirpik uzatma yöntemlerini biliyor musunuz? Kirpik uzatma yöntemlerini sizler için derledik.

Kadın

Evde 10 dakikada kirpiklerinizi uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Kirpik Fırçası
Kirpiklerin de saçlarımız gibi taranmaya ihtiyacı vardır. Birbirine giren kirpikler dökülmeye daha müsait olup, oldukça yıpranacaktır. Bu sebeple temiz bir kirpik fırçası ile günde iki yada üç kez kirpiklerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Bu işlem için en uygun yöntem, temiz bir maskara ile fırçalamaktır.

E Vitamininden Zengin Yağlar
E vitamininden zengin yağlar kirpik ve kaş uzatmak için bir mucizedir. E vitamini bakımından zengin olan yağları kullanarak kirpiklerinize gereken gücü kazandırmanız mümkündür.

Zeytin Yağı
Kirpik uzatma yöntemleri deyince akla ilk gelenlerden bir tanesi de zeytin yağıdır. Zeytin yağı temin edilmesi kolay, emilimi hızlı ve kokusu hoş olan bir yağ türüdür. Bu sebeple haftada iki yada üç kez temiz olan kirpiklere zeytin yağı sürerek yine kirpik fırçası yada temiz bir maskarayla kirpiklerinizi tarayarak uzamasına büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Seçerken Dikkat
Makyaj temizleyici önemli bir detaydır. Seçim yaparken vitaminli bir makyaj temizleyici seçmenizde yarar vardır. Seçtiğiniz makyaj temizleyicisinin sadece göz bölgesi için olmasına özen göstermeli, yine makyaj temizlerken göz bölgesine hassas davranmaya dikkat etmelisiniz.

Vazelin
Vazelin bin bir mucizesi olan bir kremdir. Gecce yatmadan önce kirpiklerinize süreceğiniz vazelin, kirpiklerinize gereken bakımı en iyi sağlayan ürünlerden biri olacaktır.

Kirpik Kıvırıcıları bırakın
Kirpik kıvırıcılar kirpiklere zarar vermek ve dökülmesine yol açmaktan başka bir işe yaramaz. Kirpik kıvırıcıları bırakarak, iyi bir maskara edinmenizi tavsiye ederiz.

Takma Kirpik Kullanmayın
Ve eğer biraz sabırlı olursanız, kirpiklerinizi olduğundan daha iyi bir uzunluğa getirebilirsiniz. Takma kirpikler kirpiklerin dökülmesine sebep olan etkenlerden bir tanesidir. Bu sebeple uzatma sürecinde takma kirpik kullanmamalısınız. Tek tek takılan takma kirpiklerde dökülmeye yol açar.

Maskara sürmenin püf noktaları!

Maskara sürmenin püf noktaları!

Bunlarda ilginizi çekebilir: