Evde cilt serumu nasıl yapılır?

Daha genç ve güzel bir cilt için evde kendi bakım serumunuzu yapabilirsiniz! Nasıl mı? Detaylar haberimizde...

Kadın

Evde cilt serumu nasıl yapılır? Kadınların en büyük sorunlarından biri de yaşın ilerlemesiyle birlikye gelen kırışıklıklardır. Makyaj ve bakıma ne kadar önem versek de zamanın getirdiği bu sorunlara karşı gelmek zordur. Piyasada cilt bakım ürünleri bulunsa da bunların hem doğallığını hem de ücretini sorgulamaktan kendimizi alamayız. Peki bunun yerine evde kendi cilt bakım serumunuzu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte evde kolayca hazırlayabileceğiniz serumun sırrı...

İhtiyacınız olan malzemeler; 4 Adet E Vitamini kapsülü, 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı, 2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 2 yemek kaşığı jojoba yağı, 2 yemek kaşığı avokado yağı.

Peki nasıl hazırlanır? Kapsüller sıkılarak porselen bir kaseye dökülür. Kapsüllerin kesici veya delici bir alet ile delinmemesi çok önemlidir. Herhangi bir metal ile temas etmemesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından ölçülerini belirttiğim şekilde diğer yağları da E Vitamininin üzerine dökün ve plastik bir kaşık yardımı ile karışmasını sağlayın. Ardından hazırlanan karışımı serum kabına alın. İşte cilt kırışıklarına iyi gelecek serumunuz hazır!

Serumunuzu güneş görmeyen ve oda sıcaklığındaki bir yerde saklayabilirsiniz. Serumu damlalıktan yüzünüzün çene, alın ve iki yanak bölgesine birer damla damlatın ve hafif hareketler ile cildinize yedirerek kullanabilirsiniz. Serumu uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizleyip kurulayın. Serumu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: