Evde manikür yapımı...

Hem zamandan hem bütçeden tasarruf etmek istiyorsanız bu önerilerimize kulak vermeni gerekir.

Kadın

Evde manikür yapımı... Hem zamandan hem bütçe anlamında tasarruf gerçekleştirmek istiyorsanız evde manikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. İşte 8 adımda kolay manikür yapma önerileri...

Tırnak etleriniz için ellerinizi ılık suda bekletin!

Tırnak etlerinizin yumuşaması için alacağınız manikür kabı ya da küçük bir kase içine ellerinizi 10 dakika bekletmeniz gerekir. Ilık su ve hoş kokulu bir sabun içerisinde etleriniz 10 dakika içinde yumuşayacaktır.

Bırakın bitkisel yağlar yardımcınız olsun!

Lavanta yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi bitkisel ve pek çoğu hoş kokulu bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyerek daha yumuşak, kolayca törpülenen ya da kesilen tırnaklara ve tırnak etlerine sahip olabilirsiniz.

Kırılan tırnaklara limon tek çare!

Fazla ojeden sararan, çabuk kırılan tırnakların tek çözümü limondur. Hem manikür suyunuza katacağınız yarım limonun suyu ile hem de yumuşayan tırnaklarınıza masaj yapacağınız limon kabuğu ile daha sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Peeling ile arınma

Şeker ve zeytinyağı ile ellerinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.

Düzgün Tırnaklar için Törpü Kullanın

Ellerinizi yumuşatıp arındırdıktan sonra tırnaklarınızı kesip törpüleyebilirsiniz. Düzgün, eşit tırnaklar için törpü kullanmak büyük önem taşır. Tırnaklara zarar vermemek adına metal yerine kağıt ya da cam törpü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Tırnak Etlerine Savaş Açın

Tırnaklarınızı kestikten sonra ellerin bakımsız görünmesine yol açan uzun, koparılmış tırnak etlerini bir törpü ya da kürdan yardımıyla ittirip ardından özel makasıyla kesmeniz gerekir. Eğer tırnak etleriniz azsa sadece geriye doğru itmeniz yeterlidir.

Pamuk Gibi Ellere Kavuşun

Törpülenmiş ve tırnak etlerinden arınmış tırnaklarınız ve ölü derilerinden arınmış elleriniz için manikürde son adım nemlendirme işlemidir. Bir el kremi yardımıyla hem ellerinizi hem de tırnaklarınızı masaj yaparak nemlendirebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: