‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi ünlü isimlerle buluştu!

Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlatılan ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesiünlü isimlere anlatıldı. Önlenebilir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla yürütülen ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesinin 22 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşen etkinliğine çok sayıda ünlü isim katıldı.

Yaşam

‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi ünlü isimlerle buluştu! 22 Kasım 2017, İstanbul / ÇABA Derneği işbirliği ile yürütülen ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi, İstanbul’da pek çok ünlü ismin katıldığı bir etkinlikte tanıtıldı. Her evde bir ‘sağlık elçisi’ yaratmak için Türkiye’nin farklı illerinde yapılacak eğitim programlarını kapsayan proje ile annelerin bilgilendirilerek aileden başlayan sağlık bilinciyle topluma katkı sağlanması amaçlanıyor.İstanbul’da yapılan tanıtım toplantısına aralarında Ahmet Güneştekin, Aslı ve Kaan Cüreklibatır, Aslı Şen, Cansen Kut, Demet Akalın, Eda Kosif, Elif Gönlüm, Işıl – Rüştü Reçber, Kerem Gönlüm, Monik İpekel, Pınar Altuğ Atacan, Revna Demirören ve Sema Gürel’in olduğu kalabalık bir ünlü grubu katıldı.

Projenin lansman etkinliği İstanbul’da Ataşehir Watergarden’da 4 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. Proje kapsamında ilk eğitim ise 18 Kasım’da Gaziantep’te 250 kişinin katıldığı bir organizasyonla gerçekleşti. Projenin amacı; hastalıklardan korunma konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesinin yanı sıra toplumda farkındalık yaratarak sağlıklı bir geleceğin oluşmasına da destek olmak.‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi, önümüzdeki yıl 11 ilde yapılacak eğitimlerle devam edecek. Proje ile her evde bir sağlık elçisi oluşturulması hedefleniyor.

Eğitime katılanlara sertifika

Proje çerçevesinde eğitime katılanlara ‘Evimizin Sağlık Elçisi’ sertifikası veriliyor.Bu elçilerin de çevresindeki insanları bilinçlendirmesi için düzenli bilgilendirmeler yapılmaya devam ediliyor. Bilinçlendirme çalışmaları aynı zamanda sosyal medya ve internet sitesi aracılığıyla da destekleniyor.‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi hem yüz yüze toplantılar hem de diğer iletişim kanallarından verilecek mesajlar ve doktor sunumları ile desteklenecek. Bu eğitimler sayesinde geniş bir kitlenin desağlık okur-yazarlığı konusunda da bilinçlendirilmesi hedefleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: