Evliliği koruma yöntemleri nelerdir?

Nişantaşı Psikiyatri Merkezinden Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, evliliği korumak hakkında konuştu.

Kadın

Evliliği koruma yöntemleri nelerdir? Üney, evlilikte en önemli şeylerden birinin sevgiyi ifade etmek olduğunu belirtip "Eşinizle ilgili olumlu duyguları ona ifade etmekten kaçınmayın. İlişkide iki tarafı da iyi hissettiren bir yoldur." dedi.

Üney, evin heyecan duyulan bir yer olması gerektiğini belirtip "Evi sadece yemek yenilen ve eşofmanlarla koltukta televizyon seyretme mekânı olmaktan çıkarın. İki taraf için de eve gelmek heyecan yaratsın. Konuşmak bir sorunu ifade etmek, sorunları masaya yatırmak anlamına gelir. Ancak sohbet etmek kişileri içtenleştirir ve yakınlaştırır. Yorgun da olsanız, yoğun da olsanız, çocuklar ya da yemekle uğraşsanız da her gün mutlaka birbirinize zaman ayırın." dedi.

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, eleştirilerde ölçülü olunması gerektiğini belirtip "Karşınızdakinin yaptığı bir davranıştan dolayı genelleme yapmayın. Sadece o davranışa odaklanın ve o sorunu çözmeye çalışın. Sen hep’le başlayan cümleler hiçbir şeyi çözmez." dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: