EVLİLİK ÖNCESİNDE SEKSİN ETKİLERİ

Amerikan Utah Tıp Okulu’ndan bilim adamları, 2000 üzeri evli çiftin hayatları hakkında bir analiz yaptı ve ilginç sonuçlara ulaştı.

Magazin

EVLİLİK ÖNCESİNDE SEKSİN ETKİLERİ Evliliğe kadar bekaretini korumuş kişilerin, evlenmeden önce ilişkiye girmiş kişilere oranla evliliklerini %21 daha sağlıklı gördükleri kaydedildi.

Ayrıca evliliğe kadar hiç ilişkiye girmemiş kişilerin çiftleriyle arasındaki ilişkinin %20 daha iyi olduğu gözlemlendi. Bu çiftlerde ortak anlayış %10 daha fazlaydı ve evlilik sonrası seksin muhteşem olduğunu belirttiler.

Çoğu uzmana göre, kadın ve erkek arasındaki cinsel ilişki mutlu bir evliliğin anahtarı değil. Ancak çiftlerin arasındaki bağı kuvvetlendirmede evlilik sonrası seks önemli bir rol oynuyor.

Araştırmayı yürüten uzmanlara göre bu tür bir pozitif etkinin sebebi, çiftler ilk ilişkilerini yaşadığı için her iki taraf da ilk defa bu denli yakınlık kuruyor ve birbirini anlamaları kolaylaşıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: