EVLİLİKTE GEREKLİ MALZEME AŞK, SAYGI VE EĞLENCE

'Yaprak Dökümü' ve 'Çılgın Kanal' dizilerinde rol alan güzel oyuncu Burcu Günay "Güzelliğinizi doğru yerde kullanırsanız kendinizi kanıtlama aşamasında ayağınıza dolanmaz. Aksine ayağınıza kırmızı halı serilir" dedi ve ekledi: Amacım iyi projelerde yer almak! Başrol ya da ödül gibi dertlerim yok!

Magazin

EVLİLİKTE GEREKLİ MALZEME AŞK, SAYGI VE EĞLENCE Pek çok seyirci Burcu Günay'ı 'Yaprak Dökümü' dizisinde canlandırdığı 'Ferhunde'nin dişli rakibi 'Aslı' karakteriyle tanıdı. Aslında çiçeği burnunda oyuncu yıllardır kamera önünde... Sunuculuktan oyunculuğa terfi eden güzel oyuncu, şimdilerde TRT'de yayınlanan 'Çılgın Kanal' dizisinde rol alıyor. Tele Vizyon dergisine konuşan Günay, "Oyunculuk konusunda daha dokuz fırın ekmek yemem gerek" diyor.


'Yaprak Dökümü'yle yıldızınız parladı. Bu dizi sizin için bir dönüm noktası mı?
'Yaprak Dökümü'yle ilgili her zaman çevremdeki insanlarla paylaştığım bir dileğim vardı: "Bir gün gelecek ve ben bir bölüm bile olsa bu muhteşem işte yer alacağım..." Bırakın bir bölümü, uzun bir süre yer alarak bu dileğimi gerçekleştirdim. O yüzden benim için bir dönüm noktası ve iyi bir referans.

TEPKİLER MUHTEŞEM
Aslında izleyici hırslı kadın karakterleri sevmez ama Ferhunde'ye duyduğu öfke nedeniyle sizi tuttu! Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Muhteşem... Kimi zaman sırf Ferhunde'ye yaptıklarımdan dolayı yardım bile ediyorlar bana. Aslında herkesin yapmak istediğini onlar adına ben yaptım! Levent ile evlenerek galip gelen taraf ben oldum.

Gerçek hayatta da 'Aslı' kadar hırslı mısınız?
Çok hırslıyım ama kötü hırslarım yok. Eğer bir işi "Yaparım" diyorsam, kesin yaparım. Eşimin bende en sevdiği özelliklerden biridir bu...

Sizi önce sunucu olarak tanıdık. Peki artık oyunculuk mu daha ön planda?
Sunuculuk benim hayalimdeki meslekti ve bunu hâlâ sürdürüyorum. Oyunculuğun güzel tarafı, eğlenceli oluşu... Hayatınız set anılarıyla dolup taşıyor. Böylelikle ileride anlatabileceğim birçok hikayem oluyor. Ayrıca kendimi farklı karakterlerde görmek de çok hoşuma gidiyor.

OYUNCULUK ZOR!
Oyunculuk mu, sunuculuk mu daha zor?
Oyunculuk! Çünkü sizden istenen farklı duygular var. Bunu iyi yansıtamazsanız, seyirci sizi reddeder. O yüzden oyunculuk hem bu anlamda hem de çalışma şartları açısından zor. Kimi zaman sabah sekizde sete girip, gece dörde kadar kalabiliyorsunuz. Aslında bu, işimin en sevmediğim kısmı. Bir çözüm bulunsun artık!

Sizi henüz bir başrolde görmedik. Böyle bir proje var mı?
Bana göre bütün oynadığım dizilerde ben zaten başrolüm. Adımın ilk sırada yazması, her gün gazetelerde röportajımın çıkması ya da o dizide daha çok sahnem olması beni başrol oyuncusu yapmaz. O işin içindeysem, ben ve bütün ekip zaten başrolde. Proje güzel olsun, gerisi önemli değil.

Güzellik fark edilmek için basamak! Ama iş kendini kanıtlamaya gelince ayağa dolanıyor mu?
Eğer güzelliğinizi doğru zaman ve doğru yerde kullanırsanız hiçbir zaman ayağınıza dolanmaz. Aksine ayağınıza kırmızı halı serilir. Ama tabii ki dış güzellik gelip geçicidir. İnsan kendisiyle barışık olup iç güzelliğini kalıcı kılmalı...

'ÖDÜL ALAYIM' DERDİM YOK!
Oyunculuğu bir kere tadan bir daha vazgeçemiyor. Sizin bu meslekte belirgin bir hedefiniz var mı?
Benim en hoşuma giden şey, kendimi izlemek... Dışarıda izleyicilerin beni tanıması, karakterle ilgili yorum yapmaları ve beni sevmeleri inanılmaz bir doyum. Gelecek için oyunculuk alanında belirgin ve iddialı hedeflerim yok. Ben biraz gerçekçi bakıyorum bu sektöre. İşimi çok seviyorum, çok keyif alıyorum ama bu sektörün insanı çok çabuk tüketebildiğini de biliyorum. Benim öyle bir sürü ödül alayım gibi bir isteğim de yok. Sadece güzel işler yapayım, bana yeter.

Biraz da 'Çılgın Kanal' dizisinden bahseder misiniz?
Bugüne kadar hiç yapılmamış, çok eğlenceli bir iş. Dizide bir TV kanalının içindeki çılgın olaylar anlatılıyor. Ben de çok bilmiş bir kızı canlandırıyorum.

EVLİLİKTE GEREKLİ MALZEME AŞK, SAYGI VE EĞLENCE
Güzel giden bir evliliğiniz var. Neye bağlıyorsunuz bu başarınızı?
Aşk, saygı ve eğlence... Bunlar bir evliliğin güzel gidebilmesi için gerekli malzemelerden sadece birkaçı. Gerisi benim gizli tarifimde...

Bildiğimiz kadarıyla eşiniz bu camiadan değil. Bu durum ilişkinizi zorlaştırıyor mu?
Hayır hiç zorlaştırmıyor, aksine kolaylaştırıyor. Eşimin çok hoşuna gidiyor yaptığım iş... Bazen sete geliyor ve çok eğleniyor.

Eşinizle fikir alışverişinde bulunur musunuz?
Bana gelen işleri hemen ona sunarım ve düşüncelerini alırım. Genelde ortak bir yerde buluştuğumuz için sorun olmuyor. Ama onun hoşuna gitmeyen bir şey olursa da saygı duyuyorum. Beni çok güzel, çok seviyeli eleştiriyor.

Bir röportajınızda "Önce çocuk, sonra kariyer" demişsiniz... İkisi birden olmaz mı?
Hamileyken çok fazla kariyer yapılacağını sanmıyorum. Eğer kocaman bir karınla bunu yapabilen varsa ne güzel. Gerçi şimdi "Gülben Ergen hamileyken konser veriyordu" diyeceksiniz ama onun yeterince oturmuş bir kariyeri vardı... Zaten o haliyle pek de hareket edemiyordu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: