FACEBOOK’A SANAL ‘HİCRET’ TEHDİDİ!

2.5 milyon Müslüman siteden ayrılabilir.

Magazin

FACEBOOK’A SANAL ‘HİCRET’ TEHDİDİ! Facebook yöneticilerinin sitede yer alan 4 popüler Müslüman sayfasını kapatmasına tepki gösteren bir grup, sayfaların yeniden açılmaması halinde 2.5 milyon Müslüman kullanıcının 'madina.com' adresine geçeceğini öne sürdü. 

Popüler sosyalleşme sitelerinden Facebook'ta milyonlarca hayranı bulunan İslamiyet'le ilgili 4 sayfanın 8 Temmuz'da kapatılması, Müslüman kullanıcıların tepkisine yol açtı. Daily Mail Gazetesi'nin haberine göre, bir grup Müslüman, sitenin kurucusu Mark Zuckerberg ve yöneticilere hitaben sitede yayınladıkları mektupta, kapatılan sayfaların 20 Temmuz'a kadar açılmaması halinde, 2.5 milyon Müslüman Facebook kullanıcısının, Müslümanlara özel sosyalleşme sitesi 'madina.com'a geçeceği uyarısında bulundu.
KARİKATÜR TEPKİSİ
Mektupta, site yöneticilerinin 'Hazreti Muhammed'e yönelik karikatür yarışması gibi Müslümanları rencide edici sayfaları ifade özgürlüğü kapsamında korurken, Müslüman sayfalarını kapatmasının ayrımcılık olduğu vurgulandı. Mektupta, site yöneticilerinden bundan böyle Facebook'ta İslam karşıtı yorumların yayınlanmasına da yasak getirmeleri istendi. Haberde, taleplere Facebook yönetiminden henüz bir cevap gelmediği belirtildi.

Alternatif arkadaşlık sitesi
Facebook'a alternatif olarak 2008 yılında açılan 'madina.com' sitesi, İslami kurallara uygun arkadaşlık sitesi olarak tanımlanıyor. Sitede kadın kullanıcılardan fotoğraflarını profil resmi olarak kullanmamaları isteniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: