FADİK ATASOY AMERİKAYI MEST ETTİ!

FADİK SEVİN ATASOY’UN FENERBAHÇE USA DERNEĞİ TARAFINDAN TÜRKİYE SÖZCÜSÜ SEÇİLDİ...

Magazin

FADİK ATASOY AMERİKAYI MEST ETTİ! New York City'nin 80 senelik köklü dans okullarından biri olan Fazil Dans Studio, Amerika'da pek çok ünlünün ders alıp prova yaptığı bir stüdyo. Gregory Hines, Savion Glover, Brian 'Footwork' Green, Spex, Mya, Missy Eliot gibi pek çok ünlünün çalışma yaptığı yerlerden biri Fazil Dans Studio. Çok yakında Taksim'de de bir yer açma hazırlıkları içinde olan okulun Türk öğrencilerinden biri de Fadik Sevin Atasoy... Amerika'da bulunduğu şu günlerde House ve Hip Hop Dans hocası Marjery'den ders alıyor Fadik sevin Atasoy.

Tiyatrocu Sönmez Atasoy, kızı Fadik Sevin ve ABD'de yaşayan bir grup Türk sanatçı ile New York Şehri Türk Amerikan Sanat Topluluğu'nu kurdu. ABD'deki Türkler'e çağdaş Türk Tiyatrosu'nu sevdirmek ve yetenekli gençleri eğiterek tiyatro dünyasına kazandırmak amacında olduklarını söyleyen Sönmez Atasoy, topluluk olarak ilk oyunlarının 'Kanlı Nigar'ı mayıs ayında sahneleyeceklerini belirtti. Ardından da Sönmez Atasoy tarafından yazılan ve yönetilen, 2004 yılında Müşfik Kenter ve Kadriye Kenter tarafından oynanan "Nasreddin Hoca Birgün" adlı oyun sahnelenecek.

FADİK SEVİN ATASOY "TÜRKİYE SÖZCÜSÜ"

Amerika'da resmi ilk Türk Tiyatrosu'nun kuruluşu ve sahnelenecek oyunlarla ilgili çalışmalar yapmak üzere bulunan genç oyuncu Fadik Sevin Atasoy, Fenerbahçe USA Derneği tarafından Türkiye sözcüsü seçildi. FB USA Derneği Başkanı Ekmel Anda tarafından kendisine bir forma hediye edilen oyuncu daha sonra diğer üyelerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: