FADİK SEVİN ATASOY’A AMERİKA’DAN ÖDÜL!

Oyuncu Fadik Sevin Atasoy, New York Üniversitesi'nin Tisch-First Run Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Magazin

FADİK SEVİN ATASOY’A AMERİKA’DAN ÖDÜL! BABASIYLA BABA-KIZI OYNADIĞI “MERHABA” FİLMİ “EN İYİ KADIN OYUNCU” ÖDÜLÜNÜ GETİRDİ

Amerika’nın ünlü sinemacıları Oliver Stone, Ang Lee ve Alec Baldwin gibi isimleri Hollywood'a kazandıran ve endüstride büyük saygınlığı olan New York Üniversitesi'nin Tisch-First Run Film Festivali'nde Amerikan yapımı MERHABA adlı sinema filmindeki performansıyla En iyi Kadın Oyuncu ödülü Fadik Sevin Atasoy'a verildi.

Babası Sönmez Atasoy’la filmde karşılıklı rol aldı. Merhaba filminde ALS adı verilen ve tedavisi olmayan bir kas hastalığına yakalanan babasını görebilmek için Amerika da yaşayan doktor kızın, İstanbul'a dönerek babası ile olan vedalaşma hikayesi anlatılıyor.

Yönetmen Lauren Bradly, filmin aynı zamanda 6 dalda birden ödül kazanmasının en büyük etkilerinden birinin İstanbul'da çekilmesi olduğunu, bu sebeple lokasyon konusunda verdikleri destekten dolayı T.C Kültür ve Turizm Bakanlığına minnettar olduklarını söyledi. Daha önce birçok festivalde ödül alan Fadik Sevin Atasoy ise, Amerika’nın en seçkin sinema akademilerinden biri tarafından bu ödüle layık görülmekten gurur duyduğunu belirtti. Atasoy, “İstanbul’un tarihi güzelliklerinin yansıtıldığı bu filmde, ülkemizin yurtdışında tanıtılmasında katkımın olmasından çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: