Fahriye Evcen'in aradığı ressam bulundu!

Fahriye Evcen’in portrelerini çizen Dağıstan asıllı Rus Ressam Karakhan Seferbekov, “Çalıkuşu dizisini izledim. Müthiş oyun çıkardı. Bana ilham verdi. Mümkün olursa kendisiyle tanışmak isterim” dedi.

Magazin

Fahriye Evcen'in aradığı ressam bulundu! Türkiye'de magazin gündeminde birkaç gündür, ünlü oyuncu Fahriye Evcen’in Instagram adresinden paylaştığı portre tartışılıyor. Oyuncu, hem Türkçe hem de İngilizce olarak hayranlarına, “Bu resmi yapanı arıyorum. Cevap verirseniz sevinirim” cümleleriyle seslendi. Fahriye Evcen'in portrelerini yapan Dağıstan asıllı Rus ressamın sırrını Yeni Yüzyıl çözdü.


Müthiş bir oyuncu

Yeni Yüzyıl'ın Moskova muhabiri Maria Fadeeva, Evcen'in gizli hayranı olan ve onun portrelerini yapan Karakhan Seferbekov’u Moskova'da buldu ve görüştü. Tanınmış ressam, Fahriye Evcen'i Rusya'da gösterilen Çalıkuşu dizisindeki rolüyle izlediğini ve o andan itibaren hayran olduğunu belirtti. Seferbekov, “Fahriye bana ilham verdi. Şimdiye kadar kendisinin 12-13 portresini yaptım. O dizide müthiş bir oyun çıkarmıştı" dedi.


İstanbul ve Marmaris'te de resimler yapan ressam Karakhan Seferbekov, her sergisinde Fahriye Evcen'in portrelerine de yer veren bir sanatçı.


Karakhan Seferbekov, Maria Fadeeva'nın sorularını yanıtladı:

-Bu tablo Fahriye Evcen'e mi ait?

-Evet Türk sanatçıya ait

-Nasıl etkilendiniz kendisinden?

-TV'de Çalıkuşu dizisini izledim. Oyunculuğuna hayran oldum. Müthiş bir oyun çıkarıyordu.


-Hemen portresini mi yaptınız?

-Bana ilham verdi. Hemen başladım. Seyrettiklerimden esinlendim.

-Kaç tane yaptınız?

-Sanıyorum 12-13 tane oldu.

-Türkiye'de bunu görünce sizi aramaya başlamış, duydunuz mu?

-Evet bir arkadaşım söyledi. Benim yaptığım resmi görüp beğenmesi beni çok mutlu etti.

-Kendisiyle bir gün İstanbul'da buluşup tanışmak ister misiniz?

-Tabi ki. Çok mutlu olurum bu şansı elde edersem. Şu anda Rusya ile Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılar var. Bunu aşınca dostluğumuzu gösteririz.

-Türkiye'ye gittiniz mi hiç?

-Geçen yıl Marmaris ve İstanbul'a gittim. Çok beğendim.

Kaynak: Yeni Yüzyıl

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: