FATİH AKIN ÇILGINA DÖNDÜ

Fatih Akın 'Türkiye'de askerlik yapmak istemediğiniz doğru mu?' sorusunu duyunca çıldırdı

Magazin

FATİH AKIN ÇILGINA DÖNDÜ Nejat İşler'in Kuruçeşme'deki doğum günü kutlamasına katılan ünlü yönetmen Fatih Akın, gazetecilerin 'Türkiye'de askerlik yapmak istemediğinizi açıklamışsınız, bu konuda ne diyorsunuz ?' sorusunu, 'Senin canın dayak mı istiyor' diyerek tehdit etti.


'Duvara Karşı' filmiyle Altın Ayı ödülü kazanan Fatih Akın geçtiğimiz aylarda CANNES'da yarışan 'Yaşamın Kıyısında' filminin Avrupa sinemalarında gösterime girmesi nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Ben daha Türkiye'de askerlik yapmak zorundayım. Ama bunu istemiyorum. Gönlüm yok. Zorlama olursa vatandaşlıktan çıkarım. Ben elime silah almaktansa bir parça kağıt dan feragat etmeyi tercih ederim. Tabi bu benim kimliğim elimden alınıyor anlamına gelmez. İstanbullu olarak kalırım' demişti.

Oyuncu Nejat İşler'in doğum günü partisine arkadaş gurubu ile katılan Fatih Akın, geccenin ilerleyen saatlerinde bir ara kendisine gelen telefon nedeniyle bardan dışarı çıktı. Bar kapısın da uzun süre telefon ile konuşan Fatih Akın, etrafında gazetecilerin olduğunu fark edince, konuşması bittiği halde, konuşuyormuş gibi davranarak acilen bara tekrar girmek istedi. Bu esnada kendisini görüntüleyen gazetecilerin sorularına da cevap vermek istemeyen Fatih Akın, 'Görüyorsunuz, telefon ile konuşuyorum, beni rahat bırakın' diyerek sitem etti.

Aslında telefon ile konuşmayan ama konuşuyormuş gibi davranan Fatih Akın, gazetecilerin, 'Türkiye'de askerlik yapmak istemiyormuşsunuz? Fatih bey, asker kaçağımsınız ? Türk vatandaşlığından çıkmak mı istiyorsunuz? Irak'taki Türk askerlerinin durumu hakkında ne düşünüyorsunuz ?' gibi sorular sorulunca ünlü yönetmen birden agresifleşti. Karşısındaki gazetecilere, 'Senin canın dayak mı istiyor' diyerek tehdit edip, acilen bara tekrar girdi.

Doğum günü bitiminde, bar görevlililerinden otomobilini barın kapısına kadar yakınlaştırmasını isteyen Fatih Akın, medya mensupların ikinci kez soru sormasına fırsat vermeden otomobiline binerek hızla bar önünden ayrıldı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: