FATİH TERİM'DEN "KAVGA" AÇIKLAMASI!

İmparator, Melo ve Riera arasındaki kavgada son noktayı koydu: "Bizimle birlikte Manisa'ya gelmeyecekler. Para cezası da alacaklar. Şampiyonluk yürüyüşünde devam edip etmeyeceklerine önümüzdeki günlerde karar vereceğiz."

Magazin

FATİH TERİM'DEN "KAVGA" AÇIKLAMASI! Galatasaray Teknik direktörü Fatih Terim, dün yapılan antrenman sırasında yaşanan "Melo- Riera" kavgasıyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Bilindiği üzere dün iki futbolcu arasında idman sırasında kavga çıkmış, Terim tarafından soyunma odasına gönderilen ikili, burada da kavgaya devam etmiş ve Melo, Riera'nın kaşını yarmıştı. Bu hadisenin ardından hastaneye kaldırılan Riera'nın kaşına 5 dikiş atılmıştı.

Yaşanan bu tatsızlığın ardından bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, iki futbolcuyu Manisa deplasmanına götürmeyeceklerini, esas ceza için ise daha sonra karar vereceğini söyleyerek şunları kaydetti:

Barıştırmak istemedik

"Böyle bir hadise olmuştur. Bilgi kirliliğini önlemek için açıklama yapma gereği duyduk. Bu yüzden antrenmanı basına açmaya karar verdik. Rutin olan olaylardan biri olmuştur. Sen girdin, ben girdim, sen verdin, ben vermedim olayıdır. Olay devam edince soyunma odasına gönderdim. Ama onlar soyunma odasında buna devam etmişler. Riera'nın kaşı açılmış biz de hastaneye götürdük, kaşını diktirdik. Dünyanın her tarafında buna benzer yüzlerce olay olur. İkisini de bu basın toplantısına getirip öpüştürebilirdik, ama yapmadık. Bu sefer bu olayı paylaşma gereğini düşündük."

Para cezası da alacaklar

"Muhakkak ikisi de ceza alacaktır. Galatasaray'ın kendi değerleri çerçevesinde disiplin cezalarına çaprtırılacaktır. Zaten iki arkadaşın da en fazla cezayı almaları için yönetime ricada bulundum. Bugün antrenmana çıkmayacaklar. Diğer sahada çalışacaklar. Bizimle birlikte Manisa'ya gelmeyecekler. Para cezası da alacaklar. Şampiyonluk yürüyüşünde devam edip etmeyeceklerine önümüzdeki günlerde karar vereceğiz. Kimse merak etmesin, biz bu işi çözeriz. Galatasaray bu olaydan yara olmadan aksine güçlenerek çıkacak."

Melo'yu bilerek aldık

"Melo, iyi bir oyuncu diye aldık. Galatasaraylılar'ın da sevdiği bir futbolcu. Gerektiği zaman Melo'nun yaptıklarını görmemezlikten geldik. Melo eskiden böyleydi gibi laflar söyleniyor. Biz bunları bilerek aldık. Şu anda Melo, hayatındaki en iyi futbolunu oynuyor. Aslolan Galatasaray'dır, ne ben ne Melo, ne de Riera. Takım bu kadar güzel giderken, böyle ufak tefek sorunlar nazar boncukları olacaktır. Bunlar cezasız kalmayacak. Olaylar çizgiyi aştığı için kamuoyuyla paylaştım. Şu anda muhakkak çok üzgünler. Görüşme teklifinde bulundular, ama kabul etmedim. Şampiyonluk yolunda bizimle beraber olacaklar mı olmayacaklar mı önümüzdeki günlerde belli olacak. Riera ile kontratımız devam ediyor. Bizim malımız. Melo ile Riera’nın kontratları aynı değil. İkisini de kadro dışı bırakmakla adil davrandığımızı düşünüyorum."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: