FAZIL SAY İDDİALARA CEVAP VERDİ!

Fazıl Say, Facebook hesabından Nedim Hazar'a pet şişe attığı yönünde çıkan haberler için açıklama yaptı.

Magazin

FAZIL SAY İDDİALARA CEVAP VERDİ! İşte Say'ın açıklaması...

Geçtiğimiz Salı gecesi Burgazada`da dostlarımla yemek yerken, gece çok gec vakit, yanımıza tanımadığım bir karı koca geldi, otudu.

Yaklasik 30 masasi olan restoranda, sadece 2 masada müşteri kalmıştı, gece 02.00 civarıydı.

Bu çift, gelip tam yanıma oturdular, benim bitişik masama, tam yanımdaki sandalyeye ve sağ çarprazıma.

Bu davetsiz misafirlerin kim olduğunu bilmediğim icin, restoran sahibi geldi, NTV program yapımcısı Nedim beyi ve eşi (Alman Yeşiller Partisi üyesi) hanımı tanıttı.

'Buyrun oturun' dedim. Hatta ilk olarak kadını Yesillerin Baden Wuttemberg eyaletindeki başarisindan dolayı kutladim, "Almanya`da eskiden yeşiller , Sosyal Demokratlarin küçük kardeşiydi, şimdi Sosyal Demokratlar , Yeşillerin küçük kardeşi diye espriler yapılıyor, seviniyorsunuzdur" diye iltifatta bulundum.

Ama bu karı kocanın yanıma oturmaktaki amaçları ve dertleri başkaydı, bir kac saniye sonra, NTV Programcisi tatsiz bir dille, beni, görüşlerimi, babamı eleştirmeye basladı. Cümleleri provakatif ve tahrik ediciydi. Amacı küçük düsürmek ve sinirlendirmekti...

Bunun uzerine masamdan kalkmalarını ve gidip boş bir masaya oturmalarını söyledim.

(Restoranda en az 20 bos masa vardı)

Kalkmadiıar, adam provoke ederek konuşmaya devam etmekteydi.

Bunun uzerine cok sinirlendim ve adama yüksek sesle gitmelerini, "s...r git" diyerek tekrar ettim.

Yine kalkmadılar.'

----

Bu Alman kadın, Yesiller Partisi üyesi, Almanya`da olsa, herhangi bir dünya sanatçısının yanına oturup sırf onu kızdıracak şeyler diyebilir mi sizce? Niye? Sebep?

----

Sonra, tedirgin olan restoran sahibi yanımıza geldi.

Arada sırada, CHP vs lafları etti adam.

Yanımda oturan Güvenç Dağüstün, hapisteki Soner Yalçın`ın ikimizin de dostu olduğunu soyledi o arada...

Adam tuhaf bir reaksiyonda bulundu:

Sonrasında bu tahrik karşısında sinirlenip onlari kovdum:

Çiftin kalkmamasına sinirlendiğim için, elimdeki bardağını adama boca ettim.

Kalktilar... gidiyorlardi.

Kadın, biraz ileride restoran sahibiyle tartışıyordu.

Yanına gittim, ve ona Türkiye'yi hiç anlamadığını soyleyecektim.

(Kendisi benim ona vurmaya geldigimi iddia ediyor, bu yalandır, ben kimseye hayatımda vurmadım, vuramam da zaten, çünkü ayni ellerle ertesi günü konser verecek olan yine benim, salt mesleki açıdan yumruğumu kaldıramam, bu mümkün değildir ,hayatımda yumruğumu kullanmadım kullanamam, amacım asla vurmak değildi, olamazdı, bu kadın yalan söylüyor, ne bir kadına, ne de bir erkege hiç bir zaman vurmadım, sadece ona , Türkiye'yi anlamadıklarını söylemeye gittim yanına, kimi zaman bazı dediklerimizden oturu tehtitler bile aldığımızı dedim, ve yerime döndüm, daha fazlası, tahmindir ve iftiradır.) Onlar gittikten sonra da sinirlenip bir pet şişesini ileride yere attim. (Onlara değil, onlar gitmişlerdi) Daha fazlasi tahmindir ve iftiradir olayin 20/30 şahidi vardır, o gün o gece orada eller kalkmadı...

Bu olaydan hemen sonra da , olayın şahitlerinden özür diledim, diğer masaya davetlim olmalarını teklif ettim, olay hemen duyuldugu ve internete yansıdığı için, twitter ve facebook profillerimde, olayı anlattım, insanlardan da özür diledim. Alman kadın, kendisinden özür dilemediğimi söylemiş, hayır, ondan özür dilemeyeceğim, çünkü, bu olayda suçlu onlardır. Normal olmayan bir şeyi yapan onlardır.

Yeşiller Partisi üyesi kadın, gece 02.00 de Burgazada`da oturan sanatçılarla değil ,Samsun`da Atom Santrali kuracak olan hükümet ile dertli olmalıdır.

Gerçek budur.

Sevgi ve saygılarımla

FAZIL SAY
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: