FAZIL SAY'DAN SEZEN AKSU'YA AĞIR ELEŞTİRİ!

Fazıl Say dün de Türk popunun kraliçesi Sezen Aksu’yu eleştirdi

Magazin

FAZIL SAY'DAN SEZEN AKSU'YA AĞIR ELEŞTİRİ! PİYANİST FAZIL SAY, TWITTER'DAN BİLDİRİYOR
Milliyet Cadde'nin haberine göre, daha önce arabeskçileri hedef alan Say, dün de Türk popunun kraliçesi Sezen Aksu'yu eleştirdi: “Son albümünde çok nota, az ruh vardı. Bazı müzikler satış içindir, o da bilir.”

Arabesk kültürüne yönelik sözleri nedeniyle tepki gören piyanist Fazıl Say, dün twitter'da Sezen Aksu'yu eleştirdi. Önce Avusturyalı besteci Franz Schubert'e atıfta bulundu, “Majör'de hüzün, minör'de sevinç arayan özlemlerin bestecisidir” diye söze başladı. Sonra sıra Türkiye'de hüznün ve sevincin bir numaralı müzisyeni Sezen Aksu'ya geldi. Say, Aksu'nun 2008'de çıkardığı 'Deniz Yıldızı' albümüne ilişkin bir anısını yazdı: “Sezen Aksu, iki yıl önce beni çağırmıştı ve çıkacak albümünü dinletmişti. Bu tür bir buluşma benim hayatımda ilkti. 'Çok nota var, az ruh var' demiştim. Gecenin kalanında ise o hep neşeliydi, bense hüzünlüydüm dediğimden... Heyhat; bazı müzikler müzik için bazısı satış. O da bilir.”

Piyanistin bir takipçisi, “Hiç savunmayın bana. Sezen Aksu arabesktir. Onun gibi arabeski besleyen kadının ayağına gitmemeliydiniz. Onno Tunç dışında bir şarkısını dinlemem” deyince, Say'ın cevabı şöyle oldu: “Haklısınız. Onno Tunç ile iyiydi. Ama gittim. Gitmek iyidir. Ve iyi ki de gittim derim hep...”
Say'ın yaptığı bu yoruma 'Minik Serçe'nin nasıl bir tepki vereceği merak konusu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: