FEMEN ÜYELERİNİN AKIBETİ BELLİ OLDU!

Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, Ayasofya meydanında eylem yaptı. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eden gösterici kadınlar, geldikleri araçtan çıplak halde inerek sloganlar atmaya başladı. Eylem yapmak isteyen kadınlara polis müdahele etti ve sürükleyerek polis araçlarına bindirdi. Femen üyelerinin sınırdışı edileceği belirtildi.

Magazin

FEMEN ÜYELERİNİN AKIBETİ BELLİ OLDU! Vücut ve yüzlerine şiddeti protesto eden makyajlar yapan kadınlara polis müdahale etti. Kadınların direnmesi üzerine arbede yaşandı. Gözaltına alınan kadınlar polis merkezine götürüldü.

Femen üyelerinin gözaltına alınmasından sonra onlara destek veren bir erkek ile bir kadın pankart açtı. Kadın gösterici "Meme açıyosak ne olmuş?", erkek gösterici de "Beğenmezsen küçük oğluna almazsın" yazılı pankart taşıdı. Daha sonra meydana gelen ve kendilerine "Birkaç inanmış insan" adını veren 5 erkek, "Aptal kadın soyunur" ve "Ahlaksızlığa hayır" yazılı pankart açtı.

FEMEN ÜYELERİ İSTANBUL’DA SOYUNDU

magazin
Soyunarak yaptıkları protesto gösterileriyle ünlenen Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, Sultanahmet Meydanı’nda çıplak eylem yaptı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, kadına yönelik şiddeti protesto etmek isteyen Femen grubu üyeleri, geldikleri araçtan çıplak şekilde indikten sonra koşarak Ayasofya Müzesi önüne geldi. Yüzlerine ve göğüslerine sülfirik asit atılmış ve dayak yemiş görünümü verecek şekilde makyaj yapan kadınlar çığlıklar atıp İngilizce olarak "Aile içi şiddete son" diye bağırdı.

Ellerinde kadınların evlendikleri hallerini temsil eden fotoğraf ve "Sülfirik asit saldırılarına son" yazılı pankartlar taşıyan protestocu 4 kadın eylemlerini daha fazla sürdüremeden polis müdahalesiyle karşılaştı. Polise direnen ve çığlıklar atan Femen üyeleri, polis otosuna bindirilerek Sirkeci Polis Merkezi’ne götürüldü.

"GÖĞÜSLERİMİZLE TÜRK KADINLARINI SAVUNUYORUZ"

Video yüklenemedi...Özellikle Olekssandra Shevchenko yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Olekssandra Shevchenko, "Bizim için kadınların haklarını savunmak en önemli görevdir. Biz göğüslerimizle sizin kadınlarınızı savunuyoruz" dedi. Basın toplantısı sırasında etrafta toplanan kalabalığın daha çok erkeklerden oluştuğunu söyleyen Olekssandra Shevchenko," Etrafta kadın yok" diye konuştu. Shevchenko, Türkiye’de başörtülü kadınların daha çok evlerinde oturduğunu iddia etti.

Türk kadınlarının çok akıllı ve çok güzel olduğunu söyleyen grup sözcüsü İnna Shevcnenko da "Umarız Türk kadınları da Femen grubunu oluşturup, eylemlerini gerçekleştirecekler" diye konuştu.


SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER


Gözaltına alınan Femen üyesi Ukraynalı kadınlar, Sirkeci Polis Merkezi’ne götürüldü. Bornoz giydikleri görülen 4 kadın, buradaki işlemlerinin ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen kadınlar sağlık kontrolünden geçirildi. Kadınlar daha sonra tekrar polis merkezine getirildi.

Femen üyelerinin sınırdışı edileceği belirtildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: