FENERBAHÇE EVİNDE İNTİHAR ETTİ!

İstanbul'da düzenlenen Euroleague Kadınlar Final 8'te Fenerbahçe, finale giden yolda Rivas Ecopolis'e 74-70 mağlup oldu ve bu sezonki ilk yenilgisini alarak finale kalamadı.

Magazin

FENERBAHÇE EVİNDE İNTİHAR ETTİ! İstanbul'da düzenlenen Euroleague Kadınlar Final 8'te Fenerbahçe, finale giden yolda Rivas Ecopolis'e 74-70 mağlup oldu ve bu sezonki ilk yenilgisini alarak finale kalamadı.

Karşılaşmaya Rivas Ecopolis, 5-0 ile başladı. Aguilar'ın devreye girmesiyle ilk beş dakikayı 10-5 üstün geçen İspanyol temsilcisi, hücumlardan boş dönen ekibimiz karşısında skoru 20-9'a taşıdı. Tamane ve Matovic'in basketlerinin ardından McCoughtry'in hızlı hücumdan kaydettiği sayıyla farkı 7 sayıya kadar düşüren Fenerbahçe, ilk çeyreği 22-15 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Esmeral ve McCoughtry'ın sayılarıyla başlayan Fenerbahçe, Aguilar ile Carson ikilisini durdurmakta zorlanırken, fark tekrardan 8 sayıya yükseldi. Birsel'in asistinde Tamane'nin basketine Jomes yanıt verirken, Nevriye Yılmaz'ın serbest atış çizgisinden ürettiği sayıların ardından skoru 36-31'e taşındı. Farkı koruyan Ecopolis, ilk devreyi 42-37 önde tamamladı.

Jones, Carson ve Cruz'un basketleri farkı 12 sayıya yükseltirken, Matovic'in basketi temsilcimize nefes aldırsa da 26. dakikanın ilk saniyelerinde fark 13'e çıktı. 13 sayılık farkı uzun bir süre koruyan Ecopolis, Jones'un basketiyle 14'e yükselttiği farka Birsel Vardarlı cevap verdi ve üçüncü çeyrek 58-46 İspanyol ekibinin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Son çeyreğin ilk dakikalarında Ecopolis, 14 sayılık farkı korurken, 35. dakikada 66-57 geçildi. Rakibini 2 sayıda tutan Fenerbahçe, McCoughtry ile geri dönüşün ilk sinyallerini verdi ve 8-2'lik seriyle maça ortak oldu. Birsel Vardarlı'nın üç sayılık basketiyle farkı 1 sayıya kadar indiren temsilcimiz, Aguilar'ın faul atışlarının ardından hücumda basit bir top kaybı yapınca karşılaşmadan 74-70 mağlup ayrıldı ve finale kalamadı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: