FENERBAHÇE TAHKİM KURULU'NA BAŞVURDU!

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sarı-lacivertli takımı Şampiyonlar Ligi'nden men etmesiyle ilgili olarak Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na başvurdu.

Magazin

FENERBAHÇE TAHKİM KURULU'NA BAŞVURDU! Fenerbahçe Kulübü Avukatı Haluk Burcuoğlu, TFF'nin İstinye'de bulunan binasına gelerek, sarı-lacivertli ekibin TFF'nin aldığı men kararına yönelik itirazını Tahkim Kurulu'na iletti.

Haluk Burcuoğlu, federasyon binasına girişte oldukça sinirli şekilde sert bir açıklamada bulunurken, TFF'ye tepkilerini dile getirdi.

Aracından indikten sonra basın mensuplarına, “Buraya geldik, konuyla ilgili gereken her yere de gideceğiz” diyen Burcuoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Açıklama yapacak bir şey yok. Ortada hukukla alakası olmayan bir karar var. Biz federasyonu özerk sanıyorduk, değilmiş. Kendi kararlarını hiçe sayıp, oradan (UEFA) uyduruk yaratılmış bir bildirime dayanarak bir karar veriliyor. Çok enteresan. Açın bakın mevzuata, TFF'nin Şampiyonlar Ligi'nden men etme yetkisi de yok. Hukukçu olduğuma üzülüyor, utanıyorum.”

Açıklamasının ardından TFF binasına giren Burcuoğlu, itiraz dilekçesini sunmak üzere Tahkim Kurulu'nun bulunduğu kata geçti. Bu arada, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil de daha sonra federasyon binasına geldi.

Tahkim Kurulu'nun acil olarak toplanarak 2 saat içinde başvuruyu değerlendireceği öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: