Fenerbahçe'de kritik mali genel kurul başladı

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde başladı. Divan başkanlığına oybirliğiyle Suat Müftüoğlu’nun seçildiği genel kurula Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve çok sayıda genel kurul üyesi katıldı. Mali Genel Kurulda, 173 milyon 212 bin lira olarak belirlenen 2013 yılı bütçesi oylanacak.

Diğer Haberler

Fenerbahçe'de kritik mali genel kurul başladı SON DAKİKA

AZİZ YILDIRIM: "AYKUT HOCA GELECEK SEZON DA GÖREVİNİN BAŞINDA OLACAK. RANSFER YAPACAĞIZ, GEREKLİ YERLERE OYUNCU ALACAĞIZ. AYKUT HOCA İLE DE OTURUP EN KISA SÜREDE BU KONULARI HALLEDECEĞİZ. LİG BİTER BİTMEZ FAZLA VAKİT KAYBETMEDEN İŞE KOYULACAĞIZ... BEN VE YÖNETİMİM 2 SENE DAHA GÖREVDEYİZ."

Fenerbahçe'de mali genel kurul başladı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden üyeler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Genel Sekreter Talat Yılmaz, kürsüye gelerek yönetim kurulunun faaliyet raporunu okudu.

TALAT YILMAZ: "HER YERDE FENERBAHÇE VAR"

Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük spor kulübü olduğunu söyleyen Talat Yılmaz, daha önce tüm genel kurul üyelerine gönderilen kitapçıkta da yer alan geçen yıl tüm takım ve sporcuların kazandığı başarılardan, kulübün tesisleşme hamlelerinden söz etti. Talat Yılmaz şunları söyledi:

"Göğsümüzü kabartan başarılar, uluslararası zaferler, spor bilinci edinmiş nesiller ve gıpta edilen, gururlandıran tesisler olarak bugün armamızın Fenerbahçemizin tartışılmaz bir değeri var. Sizlerin yürekten katkısı ve milyonlarca taraftarımızın desteği büyük bir Fenerbahçe meydana getirdi. armasındaki sarı rengin hakkını verircesine gıpta edilen Fenerbahçe, tartışılmasız türkiye’nin en büyük spor kulübüdür. Müzemiz, bu vizyonun meyvalarıyla dolu. Amatör sporcularımız ve bunlara bağlı binlerce sporcu heyecanımızı zirveye, bazen sarı lacivert bazen kırmızı beyaz renklere taşıdı.Bu tarifsiz başarı, bir günde olmadı. Bu, muhakkakki sistematik bir çalışmanın, istikrarın, alın terinin, inancın zaferi olarak, kulübün amatör branşlara yaptığı ve maddi getirisi olmayan çok büyük fedakarlıklarla ortaya çıktı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün amatör sporlara verdiği önem, pekçok kulübün bu branşlarda aktif olmasını sağlamış, rekabeti getirmiş; rekabet salonlara, pistlere, ringlere, sulara taşınmış ve binlerce gencin sporcu olmasına imkan tanımıştır. Bu işin öncülüğünü Fenerbahçe yapmaktadır. Fenerbahçesiz amatör sporlarda başarı elde edilmesi mümkün görünmemektedir. Bu vizyon, sporcuların yetiştirilmesiyla sınırlı kalmadı. Kamp yapacağı tesislerle de devam etti. Fenerbahçe Türkiye’nin spora açılan kapısı. Kulüp olarak olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulübüz. Kadın masa tenisi Takımımız Avrupa Şampiyonu, Basketbol Bayan Takımımız final oynadı. Her yerde biz varız. Bundan da gurur duyuyoruz. İstanbul’un 2020’ye adaylığına en büyük katkıyı bu vizyonla hiç kuşkusuz Fenerbahçe Spor Kulübü ve bizler yapacağız. Gerçekten yönetim olarak tüm Fenerbahçeliler olarak, 2020’nin istanbul’da olmasını canı gönülden, Türk Milletinin ve gençliğinin hayrına olduğu için istiyoruz. Çalışmalara yürekten katılıyoruz. tesislerimiz ve bütün üyelerimiz inanıyoruz ki bu programın arkasındayız.

Kullanmamıza tahsis edilen kamu arazilerinin mülkiyetini kulübümüze kazandırmak için ciddi girgşimlerde bulunuyoruz. Şükrü Saracoğlu Stadı'nın genişleme alanı olarak kulübümüze tahsisini sağladığımız Kenan Evren Lisesi arazisi, teslim edilecek hale geldi, okullar yapıldı. 3. okul inşaatını bitirdik ve teslim ettik. 4. inşaat olarak da çok amaçlı bir spor salonu yapıyoruz. Bu ay sonu bitirip teslim etmiş olacağız. Şartları yerine getirmiş bir kulüp olarak lise arazisinin teslimi için ciddi baskı yapıyoruz. İnşallah HFenerbahçe kulübüne 49 yıllık tahsisi gerçekleştirilmesini sağlayacağız. Spor genel müdürlüğü tarafından bize tahsis edilmiş Florya Şenlikköy’deki arazinin, üyelerimiz ve o bölgedeki vatandaşlar için spor alanı olarak kullanılması için çalışmaları takip ediyoruz. Fenerbahçelilerin bayrağı ile halkın hizmetine sunmuş olacağız"

Daha sonra Denetleme Kurulu'nun raporu, yine kitapçıkta yer aldığı şekliyle okundu. Denetleme Kurulu'nun, Kulübün 144 milyon 500 bin lira olan geçen yıl bütçesinde bir aşım olmadığını bildirmesinden ve yönetim kurulunun geçen yılkı faaliyetlerinden ötürü ibra edilmesini istemesinin ardından raporlar hakkında görüşmelere geçildi. Üyeler kürsüye gelerek duygu, düşünce ve görüşlerini dile getirdi.
Müftüoğlu,

’Anneler’ için şiir okudu

Üyelerin konuşmaları sırasında Divan Başkanı Suat Müftüoğlu, yarın kutlanacak Anneler Günü nedeniyle, merhum annesi için daha önce yazdığı bir şiiri okudu ve ’Annelerimizin’ değerini bir kez daha hatırlattı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: