Fenerbahçe'den Fikret Orman'a ağır cevap

Fenerbahçe Kulübü, başkan Aziz Yıldırım için 'hadsiz' ifadesini kullanan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a çok ağır bir yanıt verdi.

Diğer Haberler

Fenerbahçe'den Fikret Orman'a ağır cevap Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın naklen yayın havuzu ile ilgili sözlerinin ardından başlayan Fenerbahçe-Beşiktaş gerginliğinde şok bir gelişme yaşandı. Sarı lacivertli kulüp, Aziz Yıldırım için 'hadsiz' ifadesini kullanan siyah beyazlıların başkanı Fikret Orman'a çok ağır bir cevap verdi.

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yer alan bildiri şöyle:

"KONUŞACAK NEYİNİZ VARSA HEMEN SÖYLEYİN"
Öncelikle belirtmek isteriz ki Beşiktaş Kulübü Başkanı’nın kulübümüz ve Başkanımız hakkındaki yakışıksız beyanları üzerine iş bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur.

Sayın Başkan’a tavsiyemiz, konuşacak ya da söyleyecek neyi varsa bu hususları bir an evvel kamuoyuyla paylaşması, aksi takdirde kendisini ve kamuoyunca varsayılan bilgi birikimini olduğundan farklı yerlerde sunmaya çalışmamasıdır.

"SAYIN BAŞKAN'I MAGAZİN BASININDAN TAKİP EDİYORUZ!"
Kulüplerin mali yapılarına ilişkin, sadece ekonomik ve ticari alanlarda yapılan marka değerlendirmelerini, iki camia arasındaki husumet ve gerginlik nedeni olarak göstermek ve bundan faydalanarak kazanılan her maçtan sonra aynı kelimelerle aynı açıklamaları yapmak Beşiktaş Başkanlığı Makamı’na yakışmamaktadır. Üstelik magazin basınından takip ettiğimiz üzere Sayın Başkan’ın “Gündemde kalmak” gibi bir stratejiye de ihtiyacı bulunmamaktadır.

Beşiktaş Başkanı’nın, Ünal Aysal’ın Türk Futbolu’nda bıraktığı büyük boşluğu (!) fark edip, o boşluğu doldurmaya çalışıyor olması bizim açımızdan bir sorun teşkil etmese de bu üslup ve tarz sahiplerinin akıbeti tüm kamuoyunun malumudur.

"MEŞHUR BEŞİKTAŞ DURUŞU..."
Bununla birlikte Sayın Başkan’ın dini motifler içeren mesaj vermek konusundaki ısrarını düşündürücü bulmakla beraber merakımız, Sayın Başkan’ın yürüttüğü bu popülist stratejinin kendi taraftarı ve meşhur “Beşiktaş duruşu” açısından nasıl değerlendirildiğidir. Yoksa Sayın Orman’ın sırf mesaj vermek için böyle günlük ve maddi konularda kutsal değerleri örneklemek gibi yanlış ve yakışıksız bir üslubun içinde olabileceğini düşünmemekteyiz.

"ELİNE, BELİNE VE DİLİNE HAKİM OL"
Kaldı ki din ve ahlak öğretisinde zaten var olan “Önce eline, beline ve diline hakim ol” felsefesini, kendisine bir kez daha hatırlatır; konu Fenerbahçe ve Fenerbahçe’nin değerleri olduğunda konuşmadan önce, zor olsa da bir kez daha düşünmesini tavsiye ederiz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: