FENERBAHÇE'DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

Fenerbahçe taraftarları 'Kanarya dertlidir' başlığıyla TRT'de gösterilen filme büyük tepki gösterdi.

Magazin

FENERBAHÇE'DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA! Fenerbahçe Kulübü, geçtiğimiz günlerde TRT'de yayınlanan bir videonun 'kulübü küçük düşürücü' olduğunu belirterek resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada TRT'nin yayınladığı video kınanırken, 'devlet televizyonunun tarafsızlığını yitirdiğini' belirten bildiri yayınlandı. İşte sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan o açıklama:

"Türk Futbolu'nun pek çok paydaşını etkileyen hukuki sürecin ilk gününden bu yana, bazı basın yayın organlarının 'karar verici mekanizmaların' görevlerine soyunduklarını; bu çerçevede pek çok kez savcı ve hakim rollerini üstlendiklerini gördük.

Kulübümüz adı üzerinden milyonları hedef alan bu sistematik karalama ve linç kampanyasının bir parçası olanlara, gerek hukuki gerekse kurumsal haklarımızı kullanarak karşılık verdik.

Bu bağlamda; TRT Haber Kanalı'nın, hakaretamiz bir animasyon filmle, mizah sınırının ölçüsünü kaçırdığı; 104 yıllık bir geçmişi ile Türk Sporu'nun lokomotifi olan kulübümüzü küçük düşürmeye çalıştığı, açıkça görülmektedir.

Türk Ulusu'nun kanalı olarak,'tarafsız' kalmak zorunda olan TRT Haber Kanalı'nın bu yayınını ve bu yayına izin veren karar merciini kınıyor, terbiye sınırlarını aşan bu yayın karşısında tüm hukuki ve yasal haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da; onurumuzu, haklarımızı, bizi biz yapan değerleri hedef alan her kurum ve kuruluşa karşı, yasal yaptırımlarımızın tamamını kullanmaya devam edeceğiz."

magazin
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: