Ferahlatan, kolay ve doğal güzellik

Siz adına ne derseniz diyin. Cilt için en iyi yöntem o...

Kadın

Ferahlatan, kolay ve doğal güzellik Zaman içinde tıkanan gözenekler, yüzde biriken toksinler ve ölü deri öylesine yoğunlaşır ki cildin gerçek tabakasını göremez hale geliriz. Ne kadar pahalı kremler kullanırsak kullanalım işe yaramaz. Yüz temizleyicileri dahi sadece yüzeysel temizleme sağladıkları için asıl dipte oluşan kir orada yuva yapar. İşte cildin nefes alması, daha canlı ve arınmış görünmesi, sürülen kremlerin işe yaraması için sağlam bir öneri: Buhar maskesi. Ya da buhar banyosu. Siz ne isterseniz onu söyleyin adına ama işe yaradığı ve insanı rahatlattığı asla inkâr edilemez. Sadece cilde değil burun tıkanıklıklarına da birebir yöntemdir. Hazırlanan buharın içerisine bir tutam da nane atıldığında hem solunum yollarınız hem cildiniz ferahlar. Yüzünüz pırıl pırıl olur. Haftada ya da on beş günde bir kez yapmanızı önerdiğimiz bu işi kuru cildi olanlar için on beş gün diye sınırlandırabiliriz.

Derin ve geniş bir kaba kaynamış iki litre su koyarak, kafanızın üzerine koyduğunuz havlu ile beş on dakika yüzünüze gelecek şekilde eğilerek durun. Bu işlem bittikten sonra açılan gözeneklerin esneklik kazanmaması için soğuk su ile yüzünüzü durulayın ve sıkılaştırıcı toniğinizi sürün. Biraz zaman geçtikten sonra uygun nemlendiriciniz ile nemlendirin. Dikkat! Bakım yaptığınız günlerde makyaj yapmamaya özen gösterin.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: