FERZAN ÖZPETEK'E 27 SALON!

Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar”ı İtalya’da 10 günde 1 milyon izleyiciyi geçti. Film Türkiye’de ise sadece 27 salon bulabildi

Magazin

FERZAN ÖZPETEK'E 27 SALON! Ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar” filminin Gaziantep’ten sonra ikinci özel gösterimi İstanbul’da yapıldı. Film, sinema salonlarının yoğunluğu nedeniyle Türkiye’de sadece 27 kopya ile vizyona girecek. Eşcinsel olduğunu ailesinden saklayan bir gencin hikayesinin anlatıldığı film ülkemizde salon bulamazken yurt dışında ise rekora gidiyor.

İtalya’da 450 kopya ile 10 gün önce gösterime giren filmin gişesi 1 milyonu geçti. Hasılatı ise 4 milyon 500 bin Euro (9 milyon 400 bin TL). Film dün de Türk sinema eleştirmenlerine gösterildi. Atilla Dorsay “Serseri Mayınları” çok beğendiğini belirterek “Çok iyi bir film olmuş. Film tipik Özpetek temalarını komedi çerçevesinde tekrarlıyor. Mevlana’yı andıran biçimde ” göründüğün gibi ol “ ya da ” olduğun gibi görün “ mesajını veriyor.

Eşcinsellik konusundaki yargıları silkelerken insanlara kendi hayatlarını bildikleri gibi yaşamayı öğütlüyor. Oyunculuklar mükemmel. Filmdeki Sezen Aksu şarkısı da süper” dedi. Özel gösterimde Ferzan Özpetek’in konuklarla teker teker ilgilendi.

Gösterime Kenan İmirzalıoğlu, Özgü Namal, Yılmaz-Belçim Erdoğan çifti, Arzum Onan, Burcu Esmersoy Şebnem Dönmez, Fadik Sevin Atasoy , Burcu Kara, Ali Sunal, Gökçe Bahadır, Hülya Koçyiğit ve Türkan Şoray gibi isimler katıldı.

Davetlilerin Kanyon Gina Restaurant’ta İtalyan mutfağından yemekler yedikten sonra izledikleri film büyük beğeni topladı. Ferzan Özpetek’in katılımıyla, Serseri Mayınlar, Hürriyet Keyif ve Twigy’nin sponsorluğunda, İstanbul’da yapılacak “özel gösterimler” in ardından 26 Mart’ta gösterime girecek.
Zehra ÇENGİL / VATAN
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: