FERZAN ÖZPETEK’İN 'ŞAHANE MİSAFİR'İNE BÜYÜK ONUR!

Ferzan Özpetek’in son filmi “Şahane Misafir”, İtalya’nın Oscar’ı kabul edilen David di Donatello ödüllerine 8 dalda aday gösterildi.

Magazin

FERZAN ÖZPETEK’İN 'ŞAHANE MİSAFİR'İNE BÜYÜK ONUR! İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek, yeni filmiyle yine dikkatleri üzerine çekti. İtalyan Sinema Akademisi tarafından 1955 yılından beri verilen ve İtalyan Oscar’ı olarak bilinen David di Donatello Sinema Ödülleri’nde, usta yönetmenin son filmi “Şahane Misafir”, en iyi yönetmen dahil 8 dalda aday gösterildi. Ferzan Özpetek, 4 Mayıs günü düzenlenecek ödül töreninde Paolo Taviani-Vittorio Taviani (Taviani Kardeşler), Nanni Moretti ve Paolo Sorrentino gibi sinema tarihinin önemli isimleriyle yarışacak. Bu arada Sezen Aksu’nun film için özel olarak bestelediği, sözlerini Yıldırım Türker’in yazdığı “Gitmem Daha” da bir ilke imza attı; ilk kez yabancı bir şarkı en iyi şarkı kategorisinde David di Donatello ödüllerine aday oldu.

“Şahane Misafir” en iyi yönetmen Ferzan Özpetek ve en iyi şarkı dışında, Elio Germano ile en iyi erkek oyuncu, Pasquale Catalano ile en iyi müzik, Andrea Crisanti ile en iyi sanat yönetmeni, Alessandro Lai ile en iyi kostüm, Francesca de Simone ile en iyi saç, Ermanno Spera ile de en iyi makyaj dalında ödüle aday...

Bunlarda ilginizi çekebilir: