FETİH 1453 YUNANİSTAN'I FENA KARIŞTIRDI!

Fetih 1453’ün fragmanı bile Yunanistan’ı ayağa kaldırmaya yetti

Magazin

FETİH 1453 YUNANİSTAN'I FENA KARIŞTIRDI! Fragmanıyla Yunanistan'ı kızdıran 'Fetih 1453' filmi için Yunan gazeteleri olumsuz yorumlarda bulundu.

Şubat ayında vizyona girecek olan “Fetih 1453” filmi Yunanistan’da günün konusu oldu. Ülkenin en çok satan pazar gazetesi Proto Thema’nın internet sitesi, filmle ilgili haberinde “Türklerin 17 milyon dolarlık fetih propagandası” başlığını kullandı. Faruk Aksoy’un yönettiği filmin ABD ve İngiltere başta olmak üzere çok sayıda ülkede izleneceği ifade edilen haberde, Türk sinema tarihinin en büyük bütçeli filmi olduğuna dikkat çekildi.

Filmin fragmanı için tıklayın...

BİR GÜNDE 1 MİLYON 670 BİN
Gazetenin yorumu şöyle: “Türk işgalciler, filmde kendilerini dünyanın hakimi olarak lanse ediyorlar. Ancak Yönetmen Faruk Aksoy, Rumların maruz kaldığı toplu katliamlar ve yağmalamalar gibi tarihin önemli yönlerini göstermekte başarısız kalmış. Filmde Rum askerleri, Osmanlı süper gücü karşısında baş eğmiş olarak gösteriliyor!” İnternet sitelerindeki forum bölümlerinde de filme yönelik sert eleştiriler yöneltildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: