Fi'de bu sezon karakterler ters köşe yapacak!

Cesur sahneleriyle geçtiğimiz sezona damga vuran Fi'nin başrol oyuncuları Serenay Sarıkaya ve Ozan Güven, dizi hakkında yeni sezondaki merak edilenleri anlattı.

Dizi Galeri

Fi'de bu sezon karakterler ters köşe yapacak! Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı “Fi” dizisinin devamı olan “Çi”nin yeni sezon bölümleri yayınlanmaya başladı. Serenay Sarıkaya ile Ozan Güven, Hürriyet Gazetesi'nden Sinem Vural'a dijital televizyon platformu olan PuhuTV’de yayınlanan dizinin yeni sezonuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

İşte o röportajdan kesitler:
◊ “Fi”nin yeni sezonu “Çi” başladı. Yeni bir platformda bu kadar yoğun ilgi gören bir işin parçası olmak nasıl bir duygu? Kendinizi öncü gibi hissediyor musunuz?
- Serenay Sarıkaya: “Fi” çok çok özel bir oyuncu kadrosuna sahip. Başından beri hepimizin en büyük gayesi oyunculuğumuzun sınırlarını görmek, gerçekten keyif alarak çalışıp, sonunda bizlerin de izleyebileceği bir iş yapmaktı. Başından beri A’dan Z’ye sımsıkı tutunduk projeye ve çok inandık. Kendimi bu işin bir parçası olduğum için çok şanslı hissediyorum. Bu kadar beğenilmesini de karakterlerin mükemmelden uzak, hatta defolu olmasına bağlıyorum. Bu yüzden de onların bir o kadar gerçek, zaaflarının farkında ve bununla savaşmaya çalışan, zamanla kendine ulaşma yolculuğuna ve değişimlerine şahit oluyoruz. “Fi”yi güçlü kılan bu...
- Ozan Güven: Sürprizler vadediyor. Hayat aynı yerde durmuyor çünkü. Yollar, sokaklar, sesler, binalar, renkler değişiyor tıpkı bu sene izleyeceğimiz karakterler gibi... Bu da seyircimizi dinamik tutacak, beklediğimize değecek gibi. “Duru bunu yapmaz”, “Bilge asla gözlükleri çıkarmaz”, “Özge, Sadık Murat Kolhan’ı terslemeyecek”, “Can Manay asla ağlamaz” klişelerine fütursuzca rest çekme imkanı sağlıyor bu sene karakterler bize. Sevmek, yemek, içmek, gezmek içinde tutku barındırmazsa fiilden öteye gidemeyen kelimeler olarak kalırlar. İşin içine tutku, şehvet, vicdan girince hayat olur, dram olur, gerçek olur sevmeler... Kısacası bu sene de tüm karakterler bizleri ters köşeye yatıracak kadar tutkulu ve şehvetli.

◊ Bir çift olmaları bile büyük bir havadisken sadece Duru ile Can olmak nasıl bir şey?
- Serenay Sarıkaya: Can ve Duru 2 ay çok eğlendiler, çok gezdiler. Etraflarında kimse yokken çok mutlular. Bakalım şimdi Can kanal, Duru ise sahne hayatına dönünce neler olacak...

KİTABI OKUYANLAR BİLE DİZİYİ MERAK EDİYOR
◊ Hikaye, çok satan kitap serisinden farklı mı ilerliyor?
- Ozan Güven: Bence Azra Kohen, üçlemesinde bulduğu inanılmaz karakterlerle okuyucusuna iyiyi-kötüyü aynı mesafede gösterip muhakeme yeteneğimizle hayatla başa çıkmamızı, çıkamıyorsak ne yapmamız gerektiğinin ipuçlarını vermek istiyor. Bunu yaparken de karakterleri, mekanları, zamanı okuyucusuna bırakıyor.
İş bunu bir dramaya dönüştürmeye gelince tabii ki eylemler ve olaylar bulmak, bunları seyircinin ortak algısına adapte etmek için bazı eklemeleri ya da eksiltmeleri yapmak kaçınılmaz oluyor. Ama merak etmeyin, herkesin içi rahat.
- Serenay Sarıkaya: Karakterleri doğrudan etkileyen temel hatları dışında tabii ki senaristimiz Nükhet Bıçakçı’nın yorumu bu artık. Kitapları okumuş olanlar için bile sürekli merak edilen bir iş olmasında Nükhet’in çok büyük bir etkisi var.

◊ Duru ile Deniz’in yolları ayrılıyor. Duru’nun hırsı nelere neden olacak?
- Serenay Sarıkaya: Duru’nun neler yapacağını bilmem ama ne yaparsa yapsın Can Manay’ı hep yanında, yamacında bulacak. Nereye bakarsa orada olacak.
◊ Dizi çekimleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Nasıl bir yaşam düzeniniz oluştu?
- Serenay Sarıkaya: Kendime vakit ayırabildiğim, dinlendiğim güzel bir tatil geçirdim. Şimdi ise çalışma zamanı. Set, dans provası ve ev arasında geçiyor bu ara zamanım. Gayet de memnunum.

Ozan Güven
İŞİNİ AŞKLA YAPAN NORMAL BİR İNSANIM
◊ Gelelim 5 Ocak’ta vizyona girecek olan “Arif v 2016”ya... Sizi tam teşekküllü bir robot olarak izleyeceğiz. Artık bir parçanız olarak görüyor musunuz 216’yı?
- Oynarken çok zevk aldığım bir karakter 216. Ben 216’nın bir parçası olabilirim ancak 15 sene sonra kostümleri giyip tekrar Arif’le karşılaşmak, ilkokul arkadaşınla karşılaşıp rakı içmek gibiydi. Çok güzel film oldu. En azından bizim içimize sindi. Yaşasın Arif 216!

◊ “Ay yine aynı kadro mu” diyenler için boy boy laflar hazırladınız mı?
- Hiç aklıma gelmemişti bu soru. Gençken, Arzu Film’in işlerini seyrederken ilginç değil miydi? Rocky mi aynı adam?

◊ Nasıl bir adam Ozan Güven? Bir yandan sıradan bir vatandaş gibisiniz, bir yandan kimseyi takmayan ünlü bir isim. Sizi anlatan anahtar kelime nedir?
- İşin şöhret kısmına pek yüz vermeyen, işini aşkla yapan normal bir insanım. Tabii ki yaptığım işleri seyreden ve destekleyen herkese minnettarım.
Lakin hepimiz özel hayatımıza saygı görmeyi hak ediyoruz. Yıllarca herkese karşı tatlı, kibar, nazik olmak zorunda hissediyordum.
Artık biraz daha farklı düşünüyorum.
Herkesin en iyi arkadaşı olmak zorunda değilim.
Sürekli endişe etmek ve herkesi mutlu etmeye çalışmak çok yorucu.
Ben sokakta tek başıma dolanmayı, kalabalıklara karışmayı, şehirde kaybolmayı seviyorum.
İnsanların gözlerini dikip fotoğraf çekmesini görmezden gelmeye başlıyorsunuz bir süre sonra.
Kaygılar azalınca kendinizi daha rahat hissediyorsunuz.
Bu işi yapan herkes kendine göre bir yol buluyor şöhretle başa çıkmak için.
Bunun bir okulu yok.
Vicdan anlamaya çalışmak dinlemek çözüm olabilir mesela, bir de empati!

Serenay Sarıkaya
MÜZİKALDE YER ALMAK İSTERİM
◊ Kerem Bürsin ile hayvan sevginiz görülmeye değer. Milyonlarca takipçisi olan biri olarak her adımınıza dikkat etmek gibi bir baskı oluşuyor mu üzerinizde? Elinizdeki sosyal medya gücünü iyiliğe yönelik kullanmak ne kadar önemli?
- Ben hep pozitif şeylerden beslenen, hayatı iyi tarafından algılamaya gayret eden biri oldum.
Özellikle iyilik saçmak için yapmıyorum tabii ama birilerine iyi gelecek, ilham verecek, güzel duygular perçinleyecek şekilde kullanmayı seviyorum sosyal medyayı.
Ama her şeyden önemlisi de samimiyetle yapmak tabii.
Bence biz sosyal medyada beni takip edenlerle bu bağlamda sağlam bir bağ kurduk artık aramızda.

◊ Yurtdışında da defilelere ve toplantılara katılıyorsunuz. İlgi nasıl?
- Moda, her zaman ilgi duyduğum bir alan oldu, bu kez biraz daha yakından bakmak istedim.
Londra ve Paris’te iki etkinliğe katıldım, ikisi de çok keyifli organizasyonlardı.

◊ Yeni sezonda film projesi olacak mı?
- Birkaç film projesi olacak ilerleyen zamanlarda.
Vakti gelince söyleyeyim. Şu an çok erken herhangi bir bilgi vermek için.

◊ “Duru yüzünden dansı bırakmam” demiştiniz. Bir gösteride sizi görmemiz mümkün olacak mı?
- Tabii ki! Hep söylediğim gibi bir müzikalde yer almayı çok isterim.
Ancak yakın zamanda böyle bir proje yok.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: hurriyet.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: