FIFA Dünya Kupası, İstanbul'da!

(DHA) Türkiye’nin elenerek katılamadığı Brezilya’da oynanacak Dünya Kupası’nın simgesi olan 2014 FIFA Dünya Kupası, bugün özel bir uçakla Zagreb'den İstanbul'a getirildi.

Diğer Haberler

FIFA Dünya Kupası, İstanbul'da! 25-27 Şubat tarihleri arasında üç gün boyunca İstanbul’da kalacak olan Dünya Kupasını getiren özel uçak saat 12.00’de Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne geldi ve ilk olarak basın mensuplarına tanıtıldı. Dünya futbolunun en değerli sembolü FIFA Dünya Kupası için İstanbul'da bulunduğu 3 gün boyunca Coca-Cola tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerde boy göstereceği bildirildi.


MD 83 tipi Özel Tur uçağı içindeki Dünya Kupası, başta FIFA yetkilisi Alex Koch ve çok sayıda korum tarafından siyah bir torba içinde basın toplantısının yapılacağı salona getirildi. Burada Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel ve DHMİ Başmüdürü Sıtkı Zeybel tarafından karşılanan kupa özel bir paravan arkasında hazırlanarak basın mensuplarına gösterildi.


FIFA Dünya Kupası için Cevahir Alışveriş Merkezi'nde kurulacak özel çadırda, kupayla hatıra fotoğrafı çekmek mümkün olacağı belirtildi. Ziyaretçilerin çeşitli oyunlar oynama imkanı da bulacağı özel çadırda, 2014 FIFA Dünya Kupası maskotu "Fuleco" da yer alacak. Dünya Kupası çadırını ziyaret eden sporseverler, kupanın unutulmaz anlarının gösterildiği FIFA Dünya Kupası hologram filmini de izleme fırsatı bulacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: