FİKRET SOSYETE FAHİŞESİ OLDU!

Yaprak Dökümü'nün Fikret'i Bennu Yıldırımlar Gökten Üç Elma Düştü isimli bir filmde fahişe karakteriyle karşımıza çıkıcak!

Magazin

FİKRET  SOSYETE FAHİŞESİ OLDU! Türk Sineması'nın renkli zamanlar yaşadığı şu günlerde, birbiri ardına birçok yapım çekiliyor ve sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor. Bu yaz çekilen en dikkat çekici yapımlardan birisi de ekranların başarılı dizilerinden 'Çocuklar Duymasın', 'Karınca Yuvası' ve 'Sevgili Dünürüm' gibi yapımların yönetmeni Raşit Çelikezer'in filmi 'Gökten Üç Elma Düştü'. 'Koza', 'Sisli Yaz' ve 'Vicdan' gibi filmlerin de senaristi olan Çelikezer, bu filmin senaryosuna da imza atıyor.

Başarılı tiyatrocu Şencan Güleryüz'ün ilk genel koordinatörlük görevini üstlendiği filmde; Bennu Yıldırımlar, Köksal Engür, İsmail Hacıoğlu, Kürşat Alnıaçık, Şebnem Köstem, Ayten Uncuoğlu, Serhat Nalbantoğlu, Ali Hürol ve Devrim Parsçan rol alıyor. Sesli çekilen film, 1 milyon dolarlık bütçesiyle de dikkat çekiyor. Çekimleri ağustos ayı ortalarında tamamlanacak olan filmin galası 2 Şubat 2009 tarihinde gerçekleşecek. 6 Şubat'ta vizyona girmesi beklenen film, yurt dışında birçok festivalde de gösterilecek.

Defne Film Prodüksiyon'un yapımını üstlendiği filmde, Bennu Yıldırımlar üniversite mezunu bir fahişe olan Nilgün karakterine hayat veriyor. 18 yıllık tiyatrocu olmasına rağmen 'Yaprak Dökümü' dizisinde canlandırdığı Fikret rolüyle herkesin gönlünde taht kuran Yıldırımlar, bu filmde sorunlu bir evlilik yaşarken çocuğu olmadığı için kocası tarafından terk edilen Nilgün olarak karşımıza çıkıyor.

Filmde evden kaçan Ali'yi İsmail Hacıoğlu, onun emekli astsubay dedesini de usta oyuncu Kürşat Engür canlandırıyor. Aynı apartmanda yaşayan bu üçlünün yolları ortak bir cinayetle kesişiyor. Film aile olma çabasını, bireyin yalnızlığını ve ikiyüzlülüğü anlatıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: