Filinta'da hesaplaşma başlıyor!

Salı akşamlarının vazgeçilmez dizisi ‘Filinta’nın 15. Bölümünde yine hesaplaşmalar, İstanbul için temizlenmesi gereken sır dosyaları, gizemli cinayetler ile çözümü beklenen davaların heyecanlı ve sürükleyici bir hikayesi yansıyacak seyirciye.

Dizi Galeri

Filinta'da hesaplaşma başlıyor! Filinta Mustafa (Onur Tuna) işlemediği suçtan dolayı şartlı özgürlük yaşadığı boynundaki ilmekle yine adaletin peşinden koşarken,gözlerinin önünde vurulan sevdiği kız Lara’yı (Damla Aslanalp) sonsuza kadar kaybetme korkusu yaşamaktadır. Ve İstanbul’da yine olaylar ve çözmesi gereken işler onu beklemektedir.

Es Film’in yapımcılığını üstlendiği sinema tadında ve kalitesinde çekilen, TRT ekranlarından seyircisiyle buluşan, eşi benzeri olmayan Türkiye’nin ilk ve tek Osmanlı Polisiyesi Filinta’da bu hafta Salı akşamı neler olacak bir göz atalım…

Boris Zaharyas (Serhat Tutumluer) Lara'nın Filinta Mustafa yüzünden vurulduğunu düşünerek, Mustafa‘yı tüm bu olanlar yüzünden suçlar ve buna kendini inandırır. Ve kızının vurulduğu anda onu kendisinin de koruyamadığını ve ayrıca Mustafa’dan da uzak tutmak adına, Dr. Shultz'un da reddetmesine rağmen her şeyi göze alarak Lara'yı hastaneden çıkarıp evlerine götürmek ister.

Anita von Wilhelm (Wilma Elles) ve Vivian (Alona Kral) Boris'in işlerini araştırmak için görevlendirilen defterdarın peşine düşer. Anita'nın defterdara Boris hakkında bilgi vermesi defterdarda şok etkisi yaratır.

Kadı Gıyaseddin (Mehmet Özgür), Esat Paşa'dan (Yosi Mizrahi) Bekri'nin, güvenliği açısından bulunduğu hapishaneden alınıp başka bir yere nakledilmesini ister. Ancak Esat Paşa, kesin bir dille bunu reddeder. Çok geçmeden hapishanede isyan çıkar ve bütün şüphe okları yine Bekri’yi gösterir…Ortalık yine birbirine girer.

Boris'in Anita'yı kullanıp hakkındaki bilgilere ulaşması uzun sürmez. Ancak Anita Alman Sefir'ine durumu anlatmaya gittiğinde karşılaştığı manzarayla alt üst olur. Boris yine yapacağını yapmıştır.

Mustafa gecenin karanlığında yürürken, ölümle burun buruna gelir.

Ardında kapüşonuyla onu bekleyen sürpriz nedir?

Lara hayatta kalabilecek midir?

Padişahın engeline takılan Boris bankayı kurabilecek midir?

Tüm bu soruların cevapları Filinta ile 31 Mart Salı akşamı TRT ekranlarında…

Yönetmenliğini Gökhan Erkut’un, senaryosunu Altuğ Küçük’ün üstlendiği, Başrollerinde Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Naz Elmas, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Kemal Topal, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Feyza Işık, Wilma Elles, Alona Kral, Ebubekir Öztürk, Alican Bayhan, Emre Canpolat, Ceren Yılmaz, Ceyhun Ergin, Çağrı Erceber gibi önemli oyuncuların yer aldığı ve usta tiyatro sanatçısı, sanat yönetmeni ve yönetmen Selim Gürata’nın da ‘Hasan Baba’ karakteriyle kadroya dahil olduğu ‘Filinta’ 31 Mart Salı akşamı 20.00’de yayınlanacak yeni bölümüyle TRT1 ekranına gelecek…

Bunlarda ilginizi çekebilir: