Filinta’da savaş başlıyor!

ES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin sevilen Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinde bu hafta yüksek dozda gerilim, akıl oyunlarını barındıran sorgu taktikleri ile birlikte savaş haftası yaşanmaya başlayacak..

Dizi Galeri

Filinta’da savaş başlıyor! Dizinin geçen iki bölümünde yaşanan önce Külliyeye yapılan kanlı baskınla birlikte Kadı Gıyaseddin’in ölümü, Padişah'ın ve Kadı'nın çocuklarının kaçırılması herkesi perişan etmişti. Sonrasında ise Filinta Mustafa’nın, Davut Paşa, Bıçak Ali ve Abdullah ile birlikte çıktığı yolculuktaki hem çocukları bulmak, hem de Manastır Baskınını gerçekleştirerek Kardeşlik Teşkilatının başındaki Padre’yi öldürmesi, Farah’ı yakalaması ve üstelik içlerine sızan bu kadının kimliği, ortalığın iyice gerilmesine sebep olmuştu.

Bu hafta dizinin 30. Bölümüyle birlikte savaş ve akıl oyunlarının yaşanacağı bir hafta olacak. Tam bir strateji bilmecesinin seyirciye büyük bir görsel şölenle sunulacağı dizinin bu Cuma yayınlanacak bölümünde, bir taraftan Filinta Mustafa’nın çocukları bulmak adına verdiği uğraş, diğer taraftan Yüce Meclisin, Osmanlı’yı yok etmek için oynayacağı oyunlara karşı açılan savaşın haftası olacak. Davut Paşa tarafından tam yetkinin verildiği Filinta Mustafa, zekasını en ince ayrıntısına kadar hesap ederek, tüm bu kirli oyunları çözüp çocuklara ulaşabilecek mi? Göreceğiz…
Dizinin bu haftaki özetine gelirsek:

Filinta Mustafa (Onur Tuna), Bıçak Ali (Cem Uçan) ve Abdullah (Kamil Güler) çocukların izini sürmeye devam eder.
Farah'ın (Berrak Tüzünataç), yakalanışıyla birlikte, kendisini neler bekleyecek? Sorgu sırasında neleri hatırlayacaktır?

Yüce Efendi-Kenan Miloş’un (Suavi Eren) emriyle çocuklar nereye götürülecektir?

Filinta Mustafa ve tüm ekip Farah'ı konuşturmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Davut Paşa (Mustafa Avkıran), Farah'ın sorgusunda inisiyatifi kime verecek? Abdullah nasıl bir fikir öne sürecektir ki, herkes buna şaşıracaktır.
Boris Zaharyas (Serhat Tutumluer), Yüce Meclise, kendisine verilen yetkiyle ilginç bir teklifte bulunur. Ancak bu teklif bazılarının hoşuna gitmeyecektir.

Padişah, (Bülent Alkış) Süreyya (Nur Fettahoğlu) ile neden hususi görüşmek isteyecek? Ve kendisine ne teklif edecektir?

Bıçak Ali (Cem Uçan), evleneceği kadın Süreyya’nın, Boris ile verdiği karar üzerine nasıl bir tepkide bulunacak? Ve Süreyya Ali’ye gerçeği açıklayacak mıdır?

Geçtiğimiz sezon Osmanlı’nın başına belalar açan, Filinta Mustafa ve ekibi tarafından yakalanan, hapiste bir arada olan Haritacı Şifahi (Mustafa Uzunyılmaz), Uzun Tüfek (Özcan Varaylı) ve Bekri (Ebubekir Öztürk), özgürlükleri için hangi teklifle karşılaşacaklardır?

Mustafa’nın bulduğu iz, onu ve can yoldaşlarını nereye götürecektir?

Bu sorular ve dahası, 9 Ekim Cuma akşamı TRT1 ekranlarında yayınlanan, ES Film’in yapımcısı olduğu Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ cevap bulacak…

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği, başrollerinde, Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Mustafa Avkıran , Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Asena Tuğal, Mürşit Ağa Bağ, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Ercan Demirel, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ebubekir Öztürk, Ceyhun Ergin, Emre Canpolat, Engin Yüksel, Selin Deveci, Sencer Serta Çakal, Uğur Yıldıran, Burcu Çoban, Gülşah Şahin, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Gurur Çiçekoğlu, Batın Deniz Uçan, Şahin Karakuş, Özgür Onan, Yavuz Sepetçi, Duru Alkış, Bartuğ Bedirhan Yayla ve Muhammed Kerem Şahin’in paylaştığı Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisi bu hafta da sevenlerini soluksuz bırakacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: