Filinta'dan sezon finali!

Es Film’in yapımcılığını üstlendiği, TRT’de yayına başladığı Aralık ayından bu yana yükselişi hızla devam eden, kendi fanlarını yaratan, ekranların ilk ve tek Osmanlı Polisiyesi Filinta’nın, 16 Haziran’da yayınlanacak 26. Bölüm sezon finalinde nefesler tutulacak ve tüm düğümler bir bir çözülecek.

Dizi Galeri

Filinta'dan sezon finali! Her şey bir patlamayla başlamıştı… Peki, nasıl bitecek?
Filinta’nın ilk bölümünde her şey bir patlamayla başlamıştı. Sezon finaline girerken ve düğümler Filinta Mustafa ile çevresinde bir bir çözülürken, sezon finali nasıl bitecek? Patlamayla başlayan 1. Bölümdeki olayların sırrı, 26. Bölümde yine bir patlamayla mı nihayete erecek? Göreceğiz!


Bir Yıldızlar Geçidi ‘Filinta’
Önümüzdeki sezon kadroya dahil olacak sürpriz isimlerle yine TRT ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan Filinta’nın bu haftaki sezon finalinin sürpriz konuk oyuncuları da dizinin farklı lezzetini yaz öncesi seyirciye sunacak.
Filinta, yayınlandığı günden bu yana, usta konuk oyuncularını o büyülü dünyasında ‘Bölüm başrolleri’ olarak seyircisiyle buluşturdu. Ayrıca geçmişten günümüze izleyicilerin gönüllerine taht kurmuş ve hala da kurmakta olan sanatçılar geçidine de imzasını attı. Hababam Sınıfı’nın ‘Hayta İsmail’i Ahmet Arıman, Türk sinemasının önemli aktrislerinden Selma Güneri, son dönem herkesin tanıyıp, sevdiği yerli ve yabancı aktörlerden, Bashkim Topojani, Fırat Doğruluoğlu, Kaan Urgancıoğlu, Gökçe Özyol, Ahmet Saraçoğlu, Hakan Eratik, Onur Şenay, Mustafa Uzunyılmaz, Mehmet Çepiç, Erdal Küçükkömürcü, Dusan Hyska, Özcan Varaylı, Alper Düzen, Mehmet Ulay, Mesut Özkeçeci, Serhan Süsler… gibi önemli isimleri ağırlayan Filinta, 26. Bölümünde de seyirciye büyük sürprizler sunacak.
Birinci bölümünde Hollywood’un önemli isimlerinden Lost, Prison Break gibi yapımların yönetmeni Bobby Roth’un danışmanlık yaptığı, dünyaca ünlü makyör David Craig’in imzasını attığı, yönetmenliğini Gökhan Erkut’un üstlendiği Filinta’da, yaklaşık 1,5 yıl aksiyon eğitimleri veren Hollywood'un ünlü Aksiyon Sihirbazı Dusan Hyska, son bölüm için tekrar Türkiye’ye gelerek, sezon finali için Filinta ekibiyle muhteşem bir bölüm çıkarttı. Yapım tarihine altın harflerle geçecek Sezon Finalinde neler olacak bir bakalım:
Bu sahneler olay yaratacak!
Geçtiğimiz bölüm, geçmişini öğrenen Mustafa (Onur Tuna), ailesini Boris’in (Serhat Tutumluer) katlettiği düşüncesiyle soluğu onun evinde almıştı. Bu bölüm, ikilinin kozlarını paylaştığı inanılmaz aksiyon sahneleriyle ekranlara gelecek… Mustafa ve Boris’in arasındaki kıyasıya mücadele dolu sahnelerde seyirci nefesini bir kez daha tutacak. İkilinin bu sahnedeki ilginç konuşmaları, şahit olmaması gereken biri tarafından da duyulacak. Bu gizemli sahneler, açık edilen sırlar ve heyecanın dorukta olacağı bölüm, sezon finaline damgasını vuracak türden…

26. bölümün bir diğer sahnesi de İngiliz Sefiri Sir Hanry’nin beklenmedik bir ismi kendi safına çekmesi ve vereceği emrin bir hayata mal olmasına kadar gideceği süreçtir. Sir Hanry’nin emrinin tehlikeyle dokunacağı kişi ise Süreyya’dır! Bakalım bu sürpriz isimle Süreyya’ya (Nur Fettahoğlu) giden yolculukta bütün ezberler bozulacak mı ?

Bağlı olduğu Yüce Meclis, Boris'e hangi emirleri verecek ? Ve bu emirler Boris’in hayatında nelere mal olacaktır?

Liman'da hareketlilik başlamıştır. Mecid (Sencer Serta) neler olduğunu anlamaya çalışırken bazı gerçeklere şahit olur. Babasına durumu anlatacak ve Hamdi Ağa (Ercan Demirel) oğlunun anlattıkları karşısında ne karar verecektir?

Esat Paşa(Yosi Mizrahi) hayatını birlikte değiştirmeyi planladığı Azize’nin (Naz Elmas) Boris tarafından yine ortadan yok edilmesi üzerine, Rıza'ya (Ceyhun Ergin) ne yapıp edip onu bulmasını söyler. Rıza arayışlarının sonucunda Azize'yi bulacak mıdır?

Gıyaseddin (Mehmet Özgür) Kadılık Makamından istifa etmesinin ardından, Ali ve Mustafa ile birlikte helallik istemek için son kez karakola gider. Karakol, o gün sürpriz ve Gıyaseddin tarafından davet edildiği iddia edilen misafirleri de konuk eder. Bu toplanış garip bir hal almıştır… Karakolda o gün neler olacaktır?

Başrollerinde; Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Damla Aslanalp, Naz Elmas, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Wilma Elles, Kemal Topal, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Alona Kral, Ebubekir Öztürk, Ercan Demirel, Sencer Serta, Alican Bayhan, Emre Canpolat, Ceyhun Ergin, Uğur Yıldıran, Engin Yüksel, Selim Gürata ve Elif Ceren Balıkçı gibi önemli oyuncuların rol aldığı Filinta, 16 Haziran Salı akşamı Sezon Finali ile TRT 1 de...


Filinta 26. Bölüm Fragmanı

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: