FİLM İÇİN DEFALARCA TOKAT YEMİŞ

Cannes'dan ödülle dönen ve 24 Ekim'de vizyona girmesi beklenen Nuri Bilge Ceylan'ın 'Üç Maymun' filminde oynayan Ahmet Rıfat Şungar, annesini oynayan Hatice Aslan'dan yediği tokatları hiç unutamayacağını söyledi...

Magazin

FİLM İÇİN DEFALARCA TOKAT YEMİŞ Habertürk'te Saba Tümer'in konuğu olan oyuncu Hatice Aslan ve Hatırla Sevgili ile Asi dizilerinden de tanınan Ahmet Rıfat Şungar Nuri Bilge Ceylan'ın '3 Maymun' filmindeki tokat sahnelerinde yaşadıklarını anlattılar.

Deneme çekimi için gittiği Nuri Bilge Ceylan'a sahne gereği tokat atıp rolü kaptığı haberlerinin yanlış olduğunu söyleyen Ahmet Rıfat Şungar,'Nuri abiyle karşılıklı oynadık. Kamerayla karşılıklı oynadığım için Nuri abi gözükmüyordu. Tokat salladım ama herhangi birine vurmadım. Tokattan nasibini alan Hatice abla oldu filmde. Ama ben hayatımda Hatice abladan yediğim kadar ağır tokat yemedim' diye konuştu.

Bu sözler üzerine çok gülen Hatice Aslan, 'Elim ağırdır' dedi. 2,5 gün boyunca yapılan çekimler sırasında defalarca tokat atmak durumunda kalan Hatice Aslan, 'Tabi ki rol icabı ama 2,5 gün çekildiği zaman, arada tabi tekrarlarda kaçıyordur mutlaka' dedi.

Sahne sırasında Hatice Aslan'dan yediği sert tokata çok sinirlendiğini söyleyen genç oyuncu, 'Zaten normalde de suratıma şakayla tokat atılması en gerildiğim şeydir. Tokat aşağılaycı bir durum. O yüzden bayağı ağır ve sert gelince sinirlendim sadece, sahne zaten aktı ve devam etti. Hala konuştuğuma göre hala unutmamışım demek ki' diye konuştu.

Doğaçlama sahneler sırasında da zaman zaman tokat attıklarını anlatan Ahmet Rıfat Şungar, 'Zaten filmde de tokatların bazılarından Hatice ablanın da haberi yoktu. Habersiz atılan tokatlar da vardı. Onun için de şaşırtıcıydı. Doğaçlamaya çok elverişli sahneler vardı. O yüzden otomatik tokatlar değil de doğaçlama sırasında hiç beklenmedik tokatlar olabiliyordu. Ama bu sahne gereği atılan zarar vermeyen tokatlar.' dedi.

Hatice Aslan ise, setteki havayı şöyle aktardı: 'Biz birazcık da her an kamera çalışıyormuş havasında sette bulunduğumuz için, şu anda nasıl aramızda sohbet ediyoruz ama kameralar çekiyor, evde öyle bir durum seziyorduk. Seyredilme hissi durum sürekli vardı.'
televizyongazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: