Film Okuma Atölyesi

Alin Taşçıyan ile Film Okuma Atölyesi'nde bu hafta Sovyet Sineması var.

Kültür-Sanat

Film Okuma Atölyesi İstanbul Film Akademi Film Okuma Atölyesi Alin Taşçıyan'ın önderliğinde politik sinemaya özel bir bakış atacak.


Yaklaşık olarak 16 yıl boyunca Doğan Medya Grup bünyesinde sinema yazarlığı, film eleştirmenliği ve muhabirlik görevi yapan ve halen Star Gazetesi ile SİYAD için aktif olarak sinema yazarlığını sürdüren Alin Taşçıyan İstanbul Film Akademi'de "Film Okuma Atölyesi" ile sinemaseverlerle buluşacak.

Dünyanın dört bir yanında ve tabii ülkemizde yeni bir toplumsal hareketlenmenin yaşandığı bu günlerde bir kitle iletişi aracı olan sinemanın kılavuzluğu ve kışkırtıcılığı kadar filmleri nasıl okuduğumuz da büyük önem taşımakta. Bu düstur ile hareket edecek olan Alin Taşçıyan önderliğindeki Film Okuma Atölyesi, bu hafta Sovyet Sineması'nı konu edinerek "sinema ve siyaset ilişkisini, dönemler, akımlar ve kişiler" üzerinden politik filmlerin okumalarını yapacak ve bugüne yansımalarını tartışacak bir ortam oluşturacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: