'FİLMDE ÖPÜŞTÜM AMA O BEN DEĞİLDİM'

'Selena' dizisi ile şöhreti yakalayan Sinem Kobal 'Ayakta Kal' filmindeki öpüşme sahnesi için açıklamada bulundu.

Magazin

'FİLMDE ÖPÜŞTÜM AMA O BEN DEĞİLDİM' Çocuklar ve ergenliğe yeni girmiş gençler arasında tam bir 'Selena' çılgınlığı yaşanıyor. Peki sen, bütün bu gelişmelerden hoşnut musun?
Ben hiçbir kitleden alamayacağım güzellikteki muhteşem ilgi ve sevgiyi çocuklardan alıyorum. Çocuklar ve gençlerin o kadar doğal tepkileri var ki, kimse onları benim yanıma zorla getiremez. Onlar çok dürüst ve sadıklar. Ne mutlu bana onların kalbinde özel bir yerim var. Nasıl mutlu olmayayım ki?

13 yaşında başladığın mesleğinde, bu yıl 9'uncu yılın... Geriye dönüp baktığında oyunculuk zihninde nasıl bir şekle sahip... Zor ve yıpratıcı mı?
Zor tarafları da var, keyifli tarafları da... Ben işimi çok seviyorum. Ne yaparsan yap başarıyı hedefliyorsan, şöhret ve para da beraberinde geliyor. Asıl hedef başarı olmalıdır. Benim derdim de önce başarılı olmak, sonra kalıcı olmayı sağlayabilmek. 21 yaşındaydım, 'Süperim, oldum!' demem asla.

Şöhret önemli değil mi sence?
Ben, bu işin şöhret tarafıyla alakalı değilim. Ama tabii ki istediğim yerlere gidemiyorum. Ancak, bu yüzden de, 'Ahhh, vah' diye de şikayet etmiyorum. Hayatımdan memnunum.

Sinema filmin 'Ayakta Kal' ne zaman vizyona giriyor?
26 Eylül'de! Gençlik dramı... Şimdiye kadar hep eğlenceli gençlik filmleri yapıldı. Bu bir ilktir. Projeyi okuduğumda çok beğendim. Film tutarsa eğer, bundan böyle gençlik-dram türünde de benzerleri yapılacaktır, işin bu tarafı güzel. Ben, Mehmet Aslan, Irmak Ünal, Okan Karacan oynuyoruz. Biri devlet lisesi, diğeri özel okul. Hikaye çok gerçek. İki ayrı okulda okuyan iki genç birbirlerine aşık olur. Sonra bir okulun gençleri toplanır, öbür okulu basar. İşin içine aileler girer, arkadaşlıklar çatışır. Benim oynadığım karakterin adı Yasemin. Çok iyimser, çok duygusal, çok zengin bir ailesi var. Ama şımarık değil. Ali'yle bir gün karşılaşıyor. Onun arkadaşlarıyla karşılaşıyor ve hayatı bambaşka bir yöne gidiyor.

Ali karakterini Mehmet Aslan canlandırıyor değil mi?
Evet, ilginçtir Mehmet 10 yıl yurt dışında yaşamış. O da varlıklı ama ailesinden ayrı, bambaşka bir ülkede birey olarak ayakta kalmaya çalışmış. Bu Ali'yle Mehmet'in benzer tarafı... O, bu iş için çok mesai harcıyor.

Filmde Aslan'la bir öpüşme sahneniz var. Bu görüntü aylar öncesinden basına malzeme olmuştu. Ne diyeceksin?
Gülüyorum. Hep aynı mı olur? Herkes için yapılan bir şey. İki oyuncu bir aşk filmi çekince, 'Gerçekten aşk yaşıyorlar mı?' diye soruluyor. Bunda bir sorun yok ama bilinen şeyler de var. Bu mümkün değil.

Medyanın ilgisini anlayışla karşılayabiliyor musun?
Bir arkadaşımız haber yapmıştır. Yapabilir çünkü o muhabir haber yapma özgürlüğüne sahip. Ben kızmıyorum. Artı haberler olduğu gibi eksi haberler de olabilir. 'Öpüşme sahnesinde zorlandın mı?' diye soruyorlar bana, biz oyuncuyuz böyle bir şey olamaz.

Bir oyuncu öpüşme sahnesi çekilirken ne hisseder?
O anda oynadığım kişi Yasemin; Yasemin çok güzel şeyler hissediyor ama o sen değilsin! Yasemin olarak tabii ki bir şeyler hissederek yapman gerekiyor. Her oyuncunun yaşadığı bir şey. Dizilerde hep seyrediyoruz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: