FİLME İNANMASAM OYNAMAZDIM!

Senaryosunu Engin Günaydın'ın yazdığı 'Vavien' adlı filmde oynayan Binnur Kaya: Engin'e gerçekten inanmasam bu filmde oynamazdım

Magazin

FİLME İNANMASAM OYNAMAZDIM! Bu filmdeki rolünüz?
Ben Engin'in canlandırdığı elektrikçi Celal'in karısını oynuyorum. Bir çocuğum, bir de kocam var.

Peki 'Vavien' için söyleyebileceğiniz ilk şey...
Kara mizah... Sırların insan hayatını nereye götürebileceğine dair bir hikaye. Kasaba hayatından bir kesit, bir ailenin hikayesi..

Kadro arkadaş grubunuzdan oluşuyor. Burada çok eğleniyor musunuz?
Setim olmadığı zaman bile geliyorum, çok eğleniyoruz. Engin'i izlemek, Yağmur ve Durul'u film çekerken seyretmek çok hoşuma gidiyor.

Sizce Engin Günaydın nasıl bir senarist?
Engin bence iyi bir senarist. Ama bir senaryo ne kadar iyi olursa olsun, onun emanet edildiği yönetmen de çok önemli. Bu anlamda Yağmur- Durul Taylan kardeşlere çok güveniyorum.

Çok fenomen olmuş iki karakter; Burhan ve Şahika ya da Dilber. Onları unutturmak zor olacak mı sizce?
Oynarken bunu çok düşünmüyoruz ama eğer unutturamazsak başarısız oluruz.

Filmde bambaşka bir Binnur mu göreceğiz?
Evet eski rollerimle alakası yok; çok sıradan bir kasaba kadınıyım burada. Çok sakin, hiçbir abartısı olmayan... Genelde kadınlar duygularını gösteremiyorlar, hatta bunları dile getirmeyi utanılacak bir şey gibi görüyorlar. Ben de bu tip kadınların hislerine tercüman oluyorum.

İŞLE İLGİLİ BAŞTAN KONUŞMUŞTUK!

Dostunuz Engin Günaydın'ın senaryosuna güvendiğiniz için mi bu filmdesiniz yoksa arkadaş hatırı için mi?
Her halükârda onun yanındayım ben yaşam boyu, o ayrı... Ama işle ilgili olarak baştan konuşmuştuk biz, 'Kimse istemediği bir şeyi dostuz' diye yapmasın. O yüzden senaryoya inanmasam
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: