FİLMİN HASILATI 250 MİLYON DOLAR!

Ani ölümü ile hayranlarını yasa boğan pop müziğin efsane ismi Michael Jackson'ın filmine milyonlar akın etti. Konser provalarının sinemaya aktarıldığı 'This is it' filminin hasılatı 250 milyon doları buldu

Magazin

FİLMİN HASILATI 250 MİLYON DOLAR! Pop müziğin kralı Michael Jackson'ın son konser provalarının belgesel niteliğindeki kaydının beyaz perdeye aktarıldığı 'This is it' (İşte bu) filmi, dünya genelinde 250 milyon dolar hasılat elde etti. Aşırı doz ilaçlar yüzünden geçtiğimiz haziran ayında Los Angeles'taki evinde hayatını kaybeden 50 yaşındaki ünlü popçunun filmine hayranları adeta akın etti. ABD'de 70 milyon dolar hasılat toplayan filmin diğer ülkelerdeki gösteriminden 180 milyon dolar gelir elde edildi.

SONY HASILATTAN MEMNUN
Sony Stüdyosu'ndan yapılan açıklamada, dünyanın her yerinde yaklaşık aynı anda gösterime giren filmin milyonlarca kişi tarafından izlendiği ve bu rakamın belgesel-müzikal tarz bir film için rekor düzeyde olduğu kaydedildi. Ekim ayı sonunda gösterime giren filmde, Jackson'un Temmuz ayında Londra'da vermeye hazırlandığı bir dizi konser turnesi için provalar sırasında alınan kayıtların yanı sıra birçok klip de yer alıyor. Uluslararası bilet satışlarından toplam 3.4 milyar dolar gelir elde ettiklerini açıklayan Sony Pictures şirketi, Michael Jackson'un belgeselmüzikal tarzdaki filminin izlenme ve gelir grafiğinin diğer stüdyo filmlerine oranla çok daha başarılı bir çizgi izlediğini açıkladı. Filmin DVD'sinin 2010 yılının Ocak ayında ortalama 30 dolardan piyasaya sunulacağı öğrenildi. Sinema filminde kesilen ekstra bölümlerin de yeralacağı bir buçuk saatlik DVD'nin de satış rekoru kırması bekleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: