FİLMİN OYUNCULARI YANITLADI!

Çapkın bir evli adam ve yakışıklı kocası tarafından sürekli aldatılan mutsuz bir kadın üzerinden “aldatma” olayını trajikomik biçimde gözler önüne seren “Herkes mi Aldatır”, bu ay vizyona giriyor.

Magazin

FİLMİN OYUNCULARI YANITLADI! Elele dergisi, o filmden yola çıkarak ihanet konusunu işledi ve filmin oyuncularına “Herkes mi aldatır?” diye sordu.

FATMA TOPTAŞ: HEPİMİZİN ZAAFLARI VAR

Günümüzde aldatmanın tanımı değişse bile bence algısı veya anlaşılması hiç de zor değil. Bir çiftin kendi aralarında yaptıkları duygusal bağın kopmasına neden olabilecek her şey aldatma olabilir. Hepimizin zaafları var. Herkes aldatmayı düşünür. O yüzden ben asla aldatmadım ya da aldatılmadım demek bana saçma geliyor. Ben de aldatılmış olabilirim; benim de aldatma fırsatlarım oldu. Bence ikisi de kötü bir duygu; tekrar yaşamak istemem. Ancak yaşamın neler getireceğini bilemiyorsunuz; o yüzden bence en iyisi asla “Asla” dememek! Ayrıca, erkek aldattığı zaman çapkın, kadın aldattığı zaman bir fahişe gibi gösterilmesi, bir kadın olarak beni rahatsız ediyor.

LALE CANGAL: ALDATMAK HASTALIKTIR

Aldatmayı bir ölçüye sokmak saçma! Ayrıca sosyal ortamların içinde olmak değil buna sebep olan, aldatmak isteyen her yerde yapar. Facebook falan mazeret! Sadece bu yüzyılda tanımadığın kişilere ulaşım daha kolay. Aç kurtlara daha çok seçenek ve kolay ulaşım sağlıyor. ılişkisine, kendisine ve beraber olduğu kişiye güvenmeyen kimse aldatır. Aldatmanın insanın doğası gereği yaptığı bir davranış olduğuna katılmıyorum. Aldatmak bir çeşit hastalık, hayvansal bir dürtüdür.

RAGIP SAVAŞ: ALDATMANIN ÖLÇÜSÜ YOKTUR

Aldatmanın ölçüsü ve masumu yoktur; bunların hepsi aldatmadır. Elbette aldatmayan kadın ve erkek vardır ama istisnaların kaideyi bozmayacağını düşünüyorum; maalesef çoğunluk artık birbirini çok fena aldatıyor. Ben de aldattım, ama aldatılıp aldatılmadığımı bilmiyorum. Aslında her aldatan aynı zamanda aldanandır; bunu da çok iyi biliyordum. Bence de aldatmak doğal bir dürtüdür. Özellikle de erkekler için! Kadınlar daha çok duygusal sebeplerden, erkeklerse fiziksel sebeplerden dolayı aldatıyor. Ve kadınlar daha dürüst, ahlaklılar ve biz erkeklerden daha akıllılar...

METİN ZAKOĞLU: ERKEKLER DAHA DÜRÜST

Filmimizin hikayesini yazarken oyunumda, karımı aldattığım kadına diyordum ki, “Aslında ben bugün seninle yattım; bu karımı aldatmak sayılmaz. Öptüm mü seni? Öpmem, ben karımdan başkasını öpmem; sarılıp uyudum mu seninle uyumam. Burası sadece tak tak1’ O iş başka bu iş başka!” ışte mesela benim yarattığım bkarakterin aldatma ölçüsü bu! Bence her şeye rağmen aldatma konusunda erkekler kadınlara göre daha dürüst. Aldatan bir erkek bunu mutlaka en azından en yakın arkadaşına anlatabilir. Kadınsa aldattığı zaman kendisine bile dürüst değildir; bu yaptığını değil en yakın arkadaşına, kendisine bile hatırlatmak istemez ki duyulmasın. Bence ahlak iki bacak arasında olamayacak kadar derin bir konudur.

AHMET KAYNAK: HERKES ALDATIR

Her şeyden önemlisi niyettir. Senin kafandan geçenlerdir. Düşünmek bile aldatmaktır. Birisinde eyleme geçerek aldatmış olursun, diğerinde kafanın arka tarafında bitirirsin olayı. Ne farkı var ki? Herkes de aldatır; hiç kadın erkek ayırt etmeden söylüyorum bunu... Ben de aldatıldım. Çok buruk, yıkık, güçsüz, zavallı hissetmiştim kendimi. ınsanoğlu hep isteyen bir varlıktır. Dünyaları verseniz “Bu kadar mı yaa?” der; tabii ki genelleme yaparak konuşuyorum, insanoğlu açısından ama kadının da erkeğin de içinde olan binbir duygudan biridir aldatmak.

MİNE TUGAY: KADINLAR DAHA SADIK

Dürüstlük yoksa zaten o ilişkide aldatma vardır. Herkeste aldatma potansiyeli vardır, ama herkes aldatmaz. Özellikle kadınlar seks için aldatmaz. Ben hiç aldatmadım. ılişkide dürüstlük taraftarıyım. Neyse ki aldatılmadım da... Sanırım affetmem. Aldatmak doğal bir dürtüdür, ama onu doğallaştırmak ya da doğallaştırmamak çiftlerin kendi tercihleridir. Kadınların sadakat duyguları daha gelişmiştir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: