Flamenko rüzgarı esecek!

Ünlü Flamenko Sanatçısı Estrella Morente İş Sanat'ta sevenleriyle buluşacak!

Kültür-Sanat

Flamenko rüzgarı esecek! Estrella Morente'nin başarısı, ünlü Flamenko efsanesi Enrique Morente'nin kızı olmasından kaynaklanıyor...

Bugün İspanya'nın en sevilen sanatçılardan biri olan ve Lenny Kravitz'in büyük bir hayranı olduğunu ifade ettiği "Esmer yıldız" aralarında Ondas ve Altın Mikrofon Ödülü'nün bulunduğu çok sayıda ödülün yanı sıra bir Latin Grammy ve iki Premio Amigo adaylığı buluyor.

Etrafı Flamenko icracılarıyla sarılı bir ortamda yetişen Morente henüz 7 yaşında Flamenko gitar devi Sabicas ile ilk kaydını yaparak ailesinden gelen müzikal mirası ve Morente ismini Flamenko camiasında daha da yukarı taşıyacağının sinyallerini vermişti.

17 yaşında Madrit'te solist olarak çıktığı ilk konserinden beri alkışlarla karşılanan yanık sesli sanatçı babasının manevi liderliği ve yapımcılığını üstlendiği ilk albümü Mi Cante y un Poema ile muhteşem bir çıkış yaparak platin satış statüsü, 2001'de çıkardığı eklektik tarzdaki ikinci albümü Calle del Aire ile de altın satış statüsü yakaladı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: