FLAVIO BRIATORE: 'BEBEĞİMİZ ŞIMARMAYACAK'

Ünlü multimilyoner ve eski motor yarışları patronu Flavio Briatore (60), İtalyan TV yıldızı Elisabetta Gregoraci (30) ile evlenerek aile yaşamına geçiş yaptı. Şimdilerde ilk oğullarını kucaklamanın heyecanını yaşayan çift, Monako Limanı’na demirli 68 milyon Pound’luk süper yatları Force Blue’da Hello! dergisini ağırladı.

Magazin

FLAVIO BRIATORE: 'BEBEĞİMİZ ŞIMARMAYACAK' İlk bebeğiniz Nathan'ı 18 Mart'ta kucağınıza aldınız. Nathan'dan sonra öncelikleriniz değişti mi?

Flavio Briatore: Ailenizle daha çok vakit geçirmek istiyorsunuz. Bazı iş seyahatlerinizi iptal ediyorsunuz ve artık vaktinizi kimlerle geçirmeniz gerektiği konusunda çok daha seçici davranıyorsunuz.

Geç yaşta baba olmaktan ötürü endişeleriniz var mı?

F. Briatore: Aslında yok. Bundan 10 yıl önce 60 yaşında baba olma fikri çok geç olarak algılanabilirdi ama artık değil. Çevremde 75, 80'inde ama muhteşem görünen arkadaşlarım var. Eminim bu yaşta, ailenizle çok daha kaliteli zaman geçirebilme imkanınız oluyor.

Elisabetta, sizin Flavio'nun geç yaşta baba ve eş olmasından dolayı endişeleriniz var mı?

Elisabetta Gregoraci: Hayır, çünkü ilişkimiz ilk günden itibaren güzel gidiyor. Flavio'dan önce çıktığım benim yaşımdaki erkek arkadaşlarımı düşündüğüm zaman, daha çok anlaşmazlıklar olduğunu fark ediyorum.

Sizin oğlunuzun ismini Falco, Elisabetta'nın da Nathan istediği doğru mu? Nasıl uzlaştınız?

F. Briatore: O şimdilik sadece 'bebek'. Bu kadar küçük bir şeye Falco veya Nathan demek çok tuhaf. Onu nasıl çağıracağımıza daha sonra karar vereceğiz ama en güzel kombinasyon 'Falco Nathan' oldu sanırım.

E. Gregoraci: Eşimle dokuz ay boyunca isim kavgası yaptım. Ben ona 'Tanrı'nın hediyesi' anlamına gelen 'Nathan' ismini vermeye karar verdim. Çünkü hamileliğin ilk aylarında onu kaybetme korkusunu çok yaşadım. 'Falco' da şahin anlamına gelen çok güçlü bir isim. Şimdilik ona sadece 'ufaklık' veya 'küçük balkabağı' diyoruz.

DADI YOKKEN PANİKLİYORUM

Heidi Klum'dan beş yaşında Leni adında bir kızınız var. Oğlunuz bir gün kız kardeşiyle tanışacak mı?

F. Briatore: Diğer çocuk Heidi Klum'un eşi Seal tarafından evlat edinildi. Leni'nin muhteşem bir aileye sahip olduğunu düşünüyorum. İleride ne olur bilemiyorum, ama önemli olan kapımızın ona her zaman açık olması. Bence önemli olan aileden çok, çocuğun kendi kararı.

Leni'nin bakımıyla ilgilenmediğiniz için pişmanlık duyuyor musunuz?

F. Briatore: Bu farklı bir durumdu, hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum. Çocuğun muhteşem bir ailesi var. Heidi ve Seal'in ona ihtiyacı olan her şeyi verdiklerine inanıyorum ve her ikisine de büyük saygı duyuyorum.

Annelik nasıl gidiyor?

E. Gregoraci: İlk çocuğum olduğu için bazen çok endişeleniyorum. Dadının izin gününde bebeğim ağlıyor ve ben de panik yapıyorum. Hayatım tamamen değişti ama öğreniyorum ve her şeyden büyük keyif alıyorum.

HAYAT GÖRÜNDÜĞÜ KADAR KOLAY DEĞİL

Çocuğunuza hangi değerleri aşılamak istersiniz?

F. Briatore: Kesinlikle onu fazla şımartmaktan kaçınıyoruz. Çocuğun normal bir hayatı olmalı; normal bir okula gitmeli ve normal arkadaşlıklar kurmalı, tıpkı benim çocukluğumda olduğu gibi.

E. Gregoraci: Flavio'ya katılıyorum. Onu fazla şımartmamak için elimizden geleni yapacağız.

Jet-set bir yaşam tarzına sahip olduğunuz için bu biraz zor olmayacak mı?

F. Briatore: Size komik bir hikaye anlatayım. Bir arkadaşım her zaman 5 yaşındaki oğluyla özel uçağında seyahat ederdi. Bir gün New York'tan Londra'ya tarifeli ticari bir uçakla gidiyorlar ve çocuk babasına, “Babacığım neden uçağımıza bu kadar çok insanı davet ettin?” diye soruyor. Bu asla çocuğunuzun başına gelmesini istemediğiniz bir durum. Oğlumuzu hayata hazırlamamız gerekiyor ve hayat göründüğü kadar kolay değil. Eğitim ise anahtar kelime.

KESİNLİKLE ALTINI DEĞİŞTİRMEM

Acaba Flavio Briatore, bebeğinin altını hiç değiştirdi mi? Briatore, “Hayır, bu biraz fazla. Çok acil bir durumda yapabilirim ama her şey normalse, kesinlikle yapmam” diyor. Peki ya bebeğe gece sütünü biberonla vermek? Geleneksel İtalyan baba biraz endişelenmiş bir şekilde, “Hayır. Bu kesinlikle annenin ve dadının görevidir. Babanın işi değildir. Bence annenin çok daha büyük bir sorumluluğu var, özellikle de bu dönem. Çocuk üç, dört, beş yaşlarındayken babayla daha iyi iletişim kurmaya başlıyor ama bebeklik döneminde değil” yanıtını veriyor.

YATTA BEBEK ODASI DA VAR

Elisabetta Gregoraci: Denizde yaşamayı seviyorum. Zaten yatta olmak, tıpkı evde yaşamak gibi. Burada bebek odamıza kadar her şeyimiz mevcut. Milano sadece iki saat uzaklıkta ve ailemin bizi ziyaret edebilmesi çok daha kolay.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: