Formula G hayali yarım kaldı!

(DHA) - OSMANİYE'deki Korkut Ata Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nde okuyan öğrencilerin, TÜBİTAK teknoloji yarışması 'Formula G'ye katılmak amacıyla imalatına başladığı güneş enerjili otomobil, maddi imkansızlıklar nedeniyle yarım kaldı.

Diğer Haberler

Formula G hayali yarım kaldı! Güneş enerjisiyle çalışan otomobile ilk şeklini veren 17 kişilik öğrenci grubu, projeyi tamamlayabilmek için sponsor arayışına girdi. Genç beyinlerin sözcüsü Tunahan Cüce "Bu aracı üretmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hocalarımız da bizden desteklerini eksik etmediler. Ancak çalışmaların devam edebilmesi, sponsorların vereceği desteğe bağlı" dedi.

'MADDİ DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR'

Proje Koordinatörü ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Coşkun Özalp ise, en büyük problemlerinin maddi sıkıntı olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Fosil yakıtların zamanla tükenecek olması nedeniyle özellikle 'Yenilenebilir kaynaklar' dediğimiz kaynaklar çok ön plana çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de güneş. Bu anlamda da bizim projemizin amacı güneş enerjisi ile çalışan bir araç yapmak ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen Formula G yarışmasına sokmak. Tabi bunu yaparken amacımızın bir tanesi de üniversitemiz yeni kurulduğu için hem üniversitemizin hem de Osmaniye'nin adını duyurmak. Temel amacımız bu. Bu anlamda üniversitemizin şu ana kadar yapılan işlerde en büyük katkıyı rektörlüğümüz ve fakülte dekanlığımız sağladı. Projeyi tamamlamak için sponsorluk anlamında maddi desteğe ihtiyacımız var."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: