FORUM FASHION WEEK BAŞLIYOR

Madonna’nın ayakkabı tasarımcısı Gil Carvalho ile Lady Gaga’nın çılgın giyisilerini tasarlayanlar arasında yer alan genç tasarımcı Ara Jo ‘da İstanbul’a geliyor

Magazin

FORUM FASHION WEEK BAŞLIYOR
2-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Forum Fashion Week, Madonna, Kylie Minogue, Elizabeth Hurley, Lindsay Lohan ve Fergie gibi ünlülerin giydiği ayakkabıları tasarlayan ünlü tasarımcı Gil Carvalho'nun yanı sıra Avrupa'nın en ünlü moda okullarından genç tasarımcıları ağırlayacak.

Fernanda Carvalho Türkiye'ye geliyor

007 James Bond Pierce Brosnan'ın seçimi Fernanda Carvalho Türkiye'ye geliyor. Ünlü Brezilyalı top model, 6-10 Ekim tarihleri arasında Forum İstanbul'da gerçekleşecek Forum Fashion Week'te 5 ayrı defilede yer alacak


Moda merkezi olma yolunda ilerleyen İstanbul, önümüzdeki günlerde de Brezilyalı ünlü top model Fernanda Carvalho'yu ağırlayacak.

Pierce Brosnan'ın çektiği reklam filminde oynayan ve pek çok uluslararası üne sahip starla reklam filmlerinde kamera karşısına geçen ünlü Brezilyalı top model Fernanda Carvalho, 6-10 Ekim tarihleri arasında Forum İstanbul'da gerçekleşecek Forum Fashion Week'te 5 ayrı defilede podyuma çıkacak.

Türkiye'yi Orta Doğu ve Avrupa arasında bir köprü olarak gören ve çok seven ünlü top model, uluslararası alanda, Valentino, Emmanuelle Ungaro, Vogue ve Les Copains'in Haute Couture defilelerinde yer aldı.


Podyumlara yeni yüzler geliyor

Forum İstanbul ve Flash Model Management desteğiyle gerçekleşen “Yeni Yüzler Modellik Yarışması”na toplam 606 kişi başvurdu. Jüri üyelerinin seçeceği 8 en iyi modeli pek çok fırsat bekliyor

Forum İstanbul'da 2-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Forum Fashion Week kapsamında podyumlara yeni yüzler kazandırmak için düzenlenen modellik yarışmasına başvurular sona erdi.

Forum İstanbul'un Flash Model Management desteğiyle gerçekleştirdiği “Yeni Yüzler Modellik Yarışması”na 186 erkek, 64 kadın olmak üzere 250 yetişkin; 154 erkek ve 202 kız olmak üzere 356 çocuk başvurdu. Toplam 606 kişinin başvurduğu yarışmanın finali 03 Ekim Pazar günü Forum İstanbul'da gerçekleşti. “Yeni Yüzler Modellik Yarışması”nda 2 Ekim günü düzenlenen ön eleme sonucunda seçilen 30 kişi finalde yarıştı.

Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda yetişkin kadınlarda Ayça Aras, yetişkin erkeklerde Yunus Kocaman birinciliği elde ederken, kız çocuklar kategorisinin birincisi Deniz Gülseren oldu. Finalde son sırada podyuma çıkan Emir Yener, erkek çocuk kategorisinde birinciliği elde etti.

Profesyonel fotoğraflarının çekileceği 4 model, Flash Model ajansının kataloğunda bir yıl süreyle yer alacak. Forum Fashion Week kapsamında düzenlenecek defilelerde profesyonel mankenler ve Brezilyalı top model Fernanda Carvalho ile podyuma çıkacaklar.


Avrupa'nın en ünlü moda okullarından genç tasarımcılar İstanbul'da


2-10 Ekim tarihleri arasında moda ve sanatı bir araya getirecek olan Forum Fashion Week'de Forum İstanbul dünyanın en ünlü moda akademileri Paris Esmod, Londra Saint Martins, Berlin Esmod ve Milan Domus'dan 8 genç tasarımcıyı ağırlayacak. Genç tasarımcılar, koleksiyonlarını 6-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek defilelerle İstanbulluların beğenisine sunacaklar. Kısa bir süre sonra Avrupa'da modanın yıldızları arasında yer alması beklenen genç tasarımcılar İstanbul Moda Akademisi'nin parlak öğrencileriyle bir araya gelecek.

Lady GaGa'nın da tasarımcısı
Dünyaca ünlü modacılar John Galliano, Alexander McQueen ve Stella McCartney'in mezun olduğu, Türkiye'den Rıfat Özbek ve Hüseyin Çağlayan'ın da eğitim aldığı Londra Saint Martins'i temsilen genç tasarımcı Ara Jo İstanbul'a gelecek. Lady GaGa, Jamelia, Sabrina Washington, Buttafly, Junior Brat, Roses gibi ünlülerle çalışan Ara Jo, dünyanın gelecek vaad eden genç tasarımcıları arasında yer alıyor.

Geleceğin tasarımcısı
Dünyanın ilk ve en eski moda okulu olan ve dünyanın çeşitli kentlerinde 20 okulu bulunan Esmod'un Berlin'deki Akademisi'nden Forum Fashion Week'e katılmak için Julia Knüpfer seçildi. Esmond Berlin'in genç tasarımcısı Knüpfer, ekolojik tasarımlarıyla geçen yıl da Avrupa'da geleceğin tasarımcısı seçilmişti.

Erkek giyiminde çığır açacak gençler
Modanın merkezi Paris'ten Forum Fashion Week'e katılacak genç tarasımcılar, yaklaşık 170 yıldır moda endüstrisine yaratıcı tasarımcılar yetiştiren Esmond'dan.
Esmond'da okuyan ve 2005 yılından bu yana ortak projelere imza atan Frank ve Luise erkek giysileri tasarlıyor. İlk koleksiyonlarını 2007 yılında “Luise&Frank” etiketiyle Paris'te sunan ikili, eleştirmenler tarafından “Erkek giyiminde çığır açan gençler” olarak adlandırılıyor.

Domus'tan 4 genç tasarımcı
Forum Fashion Week'e Milano Domus Akademi'den 4 genç tasarımcı katılıyor. 1982 yılında kurulan ve 1994 yılında eğitim kalitesi ve yayıncılıktaki başarılarından dolayı Compasso d'oro ödülüne değer bulunan Domus, İstanbul'a öğrencileri arasından Marco Corso, Barbara Pala, Candy Kapinga ve Serena Selva'yı yolluyor.

İstanbul'un Genç Yıldızları
Türkiye'nin yıldızı parlayan genç tasarımcı ve moda fotoğrafçısı Gülçin Uzunalan 6-10 Ekim tarihleri arasında 2010-2011 Kış koleksiyonunu Forum Fashion Week'te sergileyecek. Gülçin, ITU Tekstil Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra Istanbul Moda Akademisi'nde eğitim gördü. Kendisi 6 yıldır tekstil sektöründe aktif olarak çalışmakta ve moda fotoğrafçılığı ile uğraşmakta. Forum Istanbul'da kreasyonları dışında Istanbul ve Forum'un büyüleyici fotoğraflarından oluşan çalışmalarını da sergileyecek.

2007 yılında birlikte çalışmaya başlayan Asu Aksu ve Asu Somer ise, İstanbul'dan katılan diğer tasarımcılar. İkiliden Asu Aksu, Istanbul Universitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Reklam, Halkla İlişkiler, medya ve Asu Somer ile tanıştığı müzik sektöründe çalıştı. Hayatına farklı bir yön verme ve hayallerinin peşinden gitme kararının ardından İstanbul Moda Akademisi'nde eğitimine devam etti ve mezun oldu.

Asu Somer ise Galatasaray Universitesi Sinema & TV bölümününden mezun olduktan sonra bu sektörde uzun süre çalıştı. Daha sonra hayallerinin peşinden giderek farklı sektörlerde grafik tasarımcı olarak çalışmaya devam etti. Asu Aksu ile tanışmalarının ardından birlikte çalışarak özgün tasarımlar üretmeye karar verdiler ve 2009 yılında “Monmu” markasını yarattılar.


Sıra dışı ayakkabılar Forum İstanbul'da


Forum İstanbul, 10 Ekim'e kadar sürecek Forum Fashion Week etkinlikleri kapsamında moda ve sanat galerisine dönüşecek. Modanın büyüsünü, sanatın ilhamını Forum İstanbul'da yaşatacak olan sıra dışı sergiler, misafirleri bambaşka bir atmosfere taşıyacak.

Dünyanın en iyi lüks ayakkabı tasarımcılarından Gil Carvalho'nun koleksiyonundan bir seçme Forum İstanbul'da sergileniyor. Sergide, Gil Carvalho'nun Museum of London gibi bazı kurumlar ve bağımsız projeler için tasarladığı konsept ayakkabıların yanı sıra Madonna, Kilie Minogue, Dannii Minogue, Elizabeth Hurley ve Fergie gibi dünya starları için tasarladığı ayakkabı modelleri yer alıyor. Ayakkabı tasarımcısı olmadan önce sanat tarihi ve mimari öğrenim gören Gil Carvalho'nun güçlü tasarımlarını yine güçlü karakterleriyle öne çıkan ünlüler tercih ediyor.

Forum Fashion Week etkinlikleri kapsamında Avrupa'dan gelen 4 ünlü moda okulunun yanısıra İstanbul'da bu ay ilk defa okul açan Esmod'un da özel bir etkinliği olacak. yaklaşık 200 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski moda okulu olan Esmod'un İstanbul'daki ekibinde yeralan tasarımcısı, izleyenlere hafızalardan silinmeyen kostümlerin nasıl yaratıldığını gösterecek. Yaratıcılığın ön plana çıkacağı bu etkinlikte kalıplardan, kumaş ve renk seçimine kadar bir giysinin arka planındaki yoğun çalışma süreci anlatılacak. Moda dünyasının arka sahnesine yolculuk deneyimi yaşatacak olan halka açık tasarımcı atölyesinde herkes bir günlüğüne tasarımcı olabilecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: