FOTO-GALERİ

Avustralya'da düzenlenecek moda haftasında yer alacak Polonyalı modelin yaşı tartışmaya neden oldu. Gündeme çocuk istismarı tartışmaları geliyor.

Magazin

FOTO-GALERİ Avustralya'da 28 Nisan-2 Mayıs arasında düzenlenecek olan Moda Haftası kapsamında organizatör kurum IMG'nin Polonyalı genç model Monika Jagaciak'ı 'geleceğin superstar'ı olarak lanse etmesi podyumlardaki yaş sınırlamasını yeniden gündeme getirdi.

Monika Jagaciak'ın yaşının kimi kayıtlarda 13, kimilerinde 14 olarak gösterilmesi ilk tartışmayı başlatan adım oldu. IMG sorumlusu, Polonyalı model için 'O kadar da genç değil!' demesine rağmen gündeme izin meselesini getirdi.

İngiltere ve ona bağlı ülkelerde 16 yaşın altındaki modellerin çalışması özel yönetmenliğe bağlı.

Bu kadar genç birinin makyaj ve yetişkin elbiseleri içinde dolaşması bir başka sorun. Çocuk yaştaki gençlerin fotomodel, manken, film gibi işlerde çalışması çoğu kez çocuk istismarı suçlamasını da gündeme getiriyor.

Bakalım genç model tartışması nasıl sonlanacak?

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: