Frankfurt Film Festivali için geri sayım başladı!

Almanya Frankfurt’ta Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali, Filmhaus Frankfurt, ABG/Saalbau GmbH, Press- und Informationsamt Frankfurt, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu ve Kültür Ateşeliği, T.C. Kültür Bakanlığı desteği ile bu yıl 16. kez sinemaseverlerle buluşuyor.

Kültür-Sanat

Frankfurt Film Festivali için geri sayım başladı! 31 Ekim - 5 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde, Türk ve Alman seyirciler, birbirinden ilginç, kırkın üzerinde Türk ve Avrupa filmi, belgeseller ve kısa filmlerle, başta Frankfurt’ta CineStar Metropolis sineması olmak üzere, iki ayrı sinemanın yanı sıra RheinMain bölgesinin bir kaç kentindeki sinemalarda buluşacak.


Festivalin lansmanı 31 Mayıs 2016 tarihinde Yüksel Yalova , Hale Soygazi, , Korhan Abay, Burak Hakkı, Tuna Kiremitçi, Pelin Batu, Yetkin Dikinciler, Görkem Yeltan, Cem Başeskioğlu, Fusun Kostak katılımı ile gerçekleştirildi.


Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı ve festivalin Türkiye Direktörü Serap Gedik festival hakkında bilgi verdikten sonra festivalin bu yıl ki Türkiye jürisini tanıttılar.


Jüri Başkanı Yüksel Yalova, Hale Soygazi, Burak Hakkı, Nurdan Sever, Banu Bozdemir, İsmail Güneş, Oya Doğan ve Özgür Şeyben'den oluşuyor. Festivalin Türkiye danışmanları ise Sayım Çınar ve Caner Ural.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: