Frankfurt’da filmler "Altın Elma Sinema Ödülleri" için yarışacak.

Frankfurt Türk Filmleri Festivali 02 Ekim- 09 Ekim 2015 tarihleri arasında Frankfurt da 15.kez sinemaseverler buluşuyor.

Kültür-Sanat

Frankfurt’da filmler "Altın Elma Sinema Ödülleri" için yarışacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden ünlü oyuncu, yönetmen ve sinema insanlarının katılacağı Frankfurt Türk Filmleri Festivali Başkanı Hüseyin Sıtkı yaptığı açıklamada seyirciyi heyecan verici filmlerin yanında Altın Elma Sinema Ödülleri , Türkiye – Almanya Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması, film galaları, sergiler, paneller, konserler yanında birçok etkinliğin olacağı bir program hazırladıklarını söyledi.


Bu yıl açılış filmi başlıca rollerini Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın paylaştığı Kıvanç Baruönü'nün yönettiği BKM yapımı "KOCAN KADAR KONUŞ" olacak.

Açılış geccesinde Onur Ödüllerini Filiz Akın ve Zülfü Livaneli alırken geccenin sunumunu Korhan Abay yapacak.
Frankfurt'ta gerçekleşecek bu özel gecxede şarkılarıyla Göksel ve Meriç Yurdatapan sahne alacaklar.

2014-2015 yapımı birbirinden ünlü filmlerin gösterileceği festivalde Barış Kılıç, Engin Hepileri, Serap Aksoy, Vildan Atasever gibi ekranların popüler oyuncuları filmlerinin galalarında halk ile bütünleşecek ve şöyleşiye katılacaklar.


Festivalin "Altın Elma Sinema Ödülleri" bölümünde Yetkin Dikinciler, Ömür Gedik, Nilüfer Açıkalın, Ümit Ünal, Prof. Dr. Bülent Vardar, Bedir Acar, Başak Sayan Caner Ural'dan oluşan Türkiye jürisinin belirlediği yapımlar 09 Ekim geccesi Alman jürinin oylarıyla sahiplerini bulacak.

Bu yıl festivalin "Unutulmayanlar" bölümünde Adile Naşit ve Selim Naşit kardeşler anılacak.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: